Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, USDCAD, AUDUSD, rynek spot złota oraz indeks S&P500.


EURUSD

Kurs Eurodolara zaczął poruszać się w dół po ostatnim swingu w obrębie trendu wzrostowego, który ma miejsce od kilku miesięcy. Zgodnie z tym, co omawialiśmy w ostatnich tygodniach, wciąż szukamy okazji do kupna po osłabieniach do wsparcia / obszaru wartości. W tym tygodniu obserwujemy wsparcie blisko 1.1660 jako główną strefę kupna i będziemy tam rozglądali się za sygnałem price action z wykresu 4-godzinnego lub dziennego, by wejść w pozycje długie. Bycze nastawienie utrzymane zostaje dopóki cena znajduje się powyżej kluczowego wsparcia między 1.1450 – 1.1300.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
AUDUSD

Przez ostatnie dwa tygodnie para konsolidowała i poruszyła się nieznacznie wyżej w następstwie byczego pin bara, którego widzieliśmy trzy tygodnie temu. Pin bar ten ukazywał odrzucenie kluczowego obszaru wsparcia w okolicach 0.7800. Na tym rynku widzimy potencjał do dalszych wzrostów w nadchodzących dniach oraz tygodniach i możemy nadal rozglądać się za zakupami po osłabieniach, podczas gdy cena utrzymuje się ponad 0.7750; obserwuj wykres 1-godzinny, 4-godzinny i dzienny w poszukiwaniu sygnałów zakupowych, by wejść z pozycje długie, zgodnie z trendem wzrostowym.

USDCAD

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, na parze walutowej USDCAD ma miejsce silny trend spadkowy. W przeglądzie z 28-go sierpnia wspominaliśmy, że jeśli wsparcie na 1.2413 zostanie przełamane, będziemy mogli w nadchodzących tygodnia zobaczyć znacznie niższe ceny. Zauważ, że cena zamknęła się w ubiegłym tygodniu poniżej tego wsparcia w następstwie silnego, niedźwiedziego odwrócenia kiedy po powrocie do 21-dniowej EMA wrócili sprzedający. Traderzy mogą rozglądać się za sygnałami sprzedaży po jakichkolwiek wzrostach w tym tygodniu, tak by dołączyć do trendu spadkowego. Pozostajemy nastawieni niedźwiedzio podczas gdy cena zawiera się poniżej oporu przy 1.2760.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Złoto wystrzeliło w górę po byczym sygnale Fakey, który utworzył się 25-go sierpnia. Rynek wyraźnie jest w silnym trendzie wzrostowym i po wybiciu ponad kluczowy obszar oporu przy 1300.00 wygląda na to, że trend jest bardzo zdrowy i może trwać dalej. Każdy kto przegapił ostatni sygnał Fakey może nadal rozglądać się za zakupami po cofnięciach. Główny obszar wsparcia krótkoterminowego znajduje się blisko 1300.00 – 1297.00, ale pozostajemy agresywnie byczo nastawieni podczas gdy cena znajduje się powyżej 1275.00 / minimów formacji fakey / pin bar z 25-go sierpnia.

S&P500

Po niedawnym cofnięciu spadkowym na indeksie S&P500 doszło do agresywnego odbicia na wsparciu przy 2420.00. Ogólny trend wciąż jest wzrostowy i biorąc pod uwagę silne odbicie od wsparcia, nadal jesteśmy bardziej zainteresowani zakupami. W tym tygodniu możemy rozglądać się za sygnałami kupna po cofnięciach podczas gdy cena utrzymuje się powyżej 2400.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 04.09.2017
Następny artykułOpcja na dziś – CALL na EURJPY 4.09.2017
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średnioterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here