Naga Markets


nial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD oraz rynek ropy naftowej.


EURUSD

Kurs Eurodolara konsolidował w ubiegłym tygodniu po powrocie ponad opór na 1.1875 (który jest teraz wsparciem). Jak omawialiśmy w zeszłym tygodniu, nasze nastawienie zmieniło się na bycze po tym jak cena ruszyła z powrotem ponad kluczowe wsparcie przy 1.1664 i widzimy, że od tego czasu notowania znacząco wzrosły.

Będziemy rozglądać się za zakupami po cofnięciach, podczas gdy cena utrzymuje się ponad poziomem 1.1664. Obserwujemy w tym celu strefę między 1.1875 – 1.1664, by wchodzić w pozycje długie, zgodnie z ogólnym trendem wzrostowym

Ropa

W minionym tygodniu konsolidował także rynek ropy w ramach ogólnego trendu wzrostowego. Cena w ostatnich tygodniach znacząco wzrastała wybijając się z łatwością ponad długoterminowe poziomy oporu. Nadal kontynuujemy podejście z ubiegłego tygodnia, które zakłada wejście w pozycje długą po cofnięciu w ramach trendu wzrostowego. Traderzy mogą obserwować wsparcie między 55.00 – 57.00 i rozglądać się za zakupami w okolicach tego obszaru po sygnale price action z wykresu 1-, 4-godzinnego lub dziennego.

GBPUSD

GBPUSD znacznie się umocnił w ubiegłym tygodniu po pin barze i po odbiciu od kluczowego wsparcia na 1.3040, które miało miejsce kilka tygodni wcześniej. W ostatnich tygodniach omawialiśmy potencjał do wzrostów jeśli poziom 1.3040 utrzyma cenę, a zatem w świetle ostatniego rajdu podtrzymujemy bycze nastawienie.

Cena wybiła i zamknęła się znacznie ponad 1.3340 w ubiegłym tygodniu i nadal wygląda byczo. W tym tygodniu rozglądamy się za cofnięciami, by wchodzić w pozycje długie podczas gdy cena znajduje się ponad 1.3040 – 1.3340. Sygnałów kupna blisko tej strefy wsparcia wypatrywać można wykresie H1, H4 lub dziennym.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD umocniła się w ubiegłym tygodniu na poziomie 0.7530 formując potencjalnie krótkoterminową bazę wsparcia. Możliwe, że zobaczymy wzrost notowań do 0.7730 w tym tygodniu, gdzie powinniśmy obserwować akcję cenową, by ustalić czy notowania wykonają większy ruch w górę, czy też zawrócą ku spadkom. Traderzy mogą chcieć sprzedawać z krótkoterminowego oporu na 0.7730, jednak każdy ruch ponad ten poziom zmieni nastawienie na tej parze.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here