Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD oraz rynek ropy naftowej.


EURUSD

Kurs Eurodolara konsolidował w ubiegłym tygodniu po powrocie ponad opór na 1.1875 (który jest teraz wsparciem). Jak omawialiśmy w zeszłym tygodniu, nasze nastawienie zmieniło się na bycze po tym jak cena ruszyła z powrotem ponad kluczowe wsparcie przy 1.1664 i widzimy, że od tego czasu notowania znacząco wzrosły.

Będziemy rozglądać się za zakupami po cofnięciach, podczas gdy cena utrzymuje się ponad poziomem 1.1664. Obserwujemy w tym celu strefę między 1.1875 – 1.1664, by wchodzić w pozycje długie, zgodnie z ogólnym trendem wzrostowym

Ropa

W minionym tygodniu konsolidował także rynek ropy w ramach ogólnego trendu wzrostowego. Cena w ostatnich tygodniach znacząco wzrastała wybijając się z łatwością ponad długoterminowe poziomy oporu. Nadal kontynuujemy podejście z ubiegłego tygodnia, które zakłada wejście w pozycje długą po cofnięciu w ramach trendu wzrostowego. Traderzy mogą obserwować wsparcie między 55.00 – 57.00 i rozglądać się za zakupami w okolicach tego obszaru po sygnale price action z wykresu 1-, 4-godzinnego lub dziennego.

GBPUSD

GBPUSD znacznie się umocnił w ubiegłym tygodniu po pin barze i po odbiciu od kluczowego wsparcia na 1.3040, które miało miejsce kilka tygodni wcześniej. W ostatnich tygodniach omawialiśmy potencjał do wzrostów jeśli poziom 1.3040 utrzyma cenę, a zatem w świetle ostatniego rajdu podtrzymujemy bycze nastawienie.

Cena wybiła i zamknęła się znacznie ponad 1.3340 w ubiegłym tygodniu i nadal wygląda byczo. W tym tygodniu rozglądamy się za cofnięciami, by wchodzić w pozycje długie podczas gdy cena znajduje się ponad 1.3040 – 1.3340. Sygnałów kupna blisko tej strefy wsparcia wypatrywać można wykresie H1, H4 lub dziennym.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD umocniła się w ubiegłym tygodniu na poziomie 0.7530 formując potencjalnie krótkoterminową bazę wsparcia. Możliwe, że zobaczymy wzrost notowań do 0.7730 w tym tygodniu, gdzie powinniśmy obserwować akcję cenową, by ustalić czy notowania wykonają większy ruch w górę, czy też zawrócą ku spadkom. Traderzy mogą chcieć sprzedawać z krótkoterminowego oporu na 0.7730, jednak każdy ruch ponad ten poziom zmieni nastawienie na tej parze.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here