Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, indeks S&P500 oraz SPI200, a także rynek spot srebra.


EURUSD

W ostatnich tygodniach na parze walutowej EURUSD byliśmy świadkami spadków, które z łatwością prowadziły do przełamywania wielu kluczowych poziomów wsparcia. W ubiegłym tygodniu doszło jednak do rajdu wzrostowego, który można uznać za cofnięcie w obrębie trendu spadkowego. Nadal widzimy sporą presję niedźwiedzi na EURUSD i możemy rozglądać się za sprzedażą w pobliżu kluczowego oporu przy 1.1135 lub 1.1040, gdzie znajduje się opór krótkoterminowy. Oczywiście powinien tam jeszcze pojawić się sprzedażowy sygnał price action.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie otrzymasz bonus powitalny w wysokości 50 euro.

eurusd-3

GBPUSD

Ostatnie tygodnie na GBPUSD to ruch boczny w ciasnej konsolidacji. Ogólny trend pozostaje jednak spadkowy, dlatego też rozglądamy się za sygnałami sprzedażowymi po jakichkolwiek umocnieniach, dopóki cena znajduje się pod oporem przy 1.2855.

gbpusd-4

AUDUSD

AUDUSD od miesięcy porusza się w zakresie pomiędzy kluczowym oporem niedaleko 0.7700-0.7750, a kluczowym wsparciem blisko 0.7445. W następstwie niedźwiedziego pin bara jaki na oporze uformował się w minioną środę, kolejnego dnia doszło do wyprzedaży. Traderzy mogą poszukiwać okazji sprzedażowych po jakichkolwiek umocnieniach, dopóki cena znajduje się poniżej maksimum niedźwiedziego pin bara. Spodziewany jest tu ponowny test dolnego ograniczenia konsolidacji, a mianowicie okolice poziomu 0.7450.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

audusd-5


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

S&P500

Indeks S&P500 konsoliduje w ostatnich tygodniach i wydaje się, że wybicie jest tu nieuchronne. Ewentualne zwycięstwo Trumpa w wyborach prezydenckich może w krótkim terminie doprowadzić do spadków i widać, że rynek zaczął już wyceniać takie ryzyko, a tym samym stał się przy tym delikatnie niedźwiedzi. W obecnym tygodniu możemy się rozglądać za sprzedażą umocnień z celem na 2100 lub nawet trochę niżej.

sp500-5

SPI200

W naszych ostatnich komentarzach dotyczących australijskiego indeksu SPI200 wskazywaliśmy na potencjał wyprzedaży z poziomu oporu przy 5480.00 i poszukiwaniu okazji sprzedażowych po jakichkolwiek umocnieniach, dopóki cena znajduje się pod tym poziomem. Na poniższym wykresie widzimy, że w ubiegłym tygodniu doszło do sporej przeceny. Miało to miejsce po niewielkiej konsolidacji i krótkim ruchu w górę, co pozwoliło traderom wchodzić w pozycje krótkie. Kluczowe wsparcie widzimy tu blisko 5150.00 i prawdopodobnie dojdzie do testu tego poziomu, dlatego też każdy kto nie ma jeszcze pozycji krótkiej może obserwować umocnienia ceny w poszukiwaniu okazji sprzedażowej.

spi200-2

Srebro

W naszym poprzednim komentarzu dotyczącym rynku srebra omawialiśmy możliwości sprzedażowe w następstwie dwóch niedźwiedzich pin barów, natomiast teraz nasze nastawienie zmieniło się na neutralne. Scenariusz związany z pin barami się jednak nie ziścił i cena pod koniec tygodnia ruszyła skromnie w górę, co mogło doprowadzić do powrotu ponad obszar oporu przy 18.00 oraz maksima tych pin barów. Traderzy, którzy posiadają pozycje krótkie mogą rozważyć zacieśnienie stopa powyżej oporu. Z kolei traderzy bez pozycji na tym walorze, lepiej gdyby pozostali z boku do czasu rozwinięcia się akcji cenowej.

silver

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here