Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, AUDUSD, rynek spot złota, ropy naftowej oraz australijski indeks SPI 200.


EURUSD

Wraz z kontynuacją trendu wzrostowego kurs Eurodolara poruszał się w ubiegłym tygodniu na północ, a cena z łatwością przemieściła się i zamknęła powyżej kluczowego oporu przy 1.1712. Następnego kluczowego oporu nie widać aż do obszaru przy 1.2045, a zatem jest mnóstwo miejsca dla tej pary, by dalej poruszać się w górę. Traderzy mogą rozglądać się za osłabieniami czy cofnięciami w cenie poszukując okazji zakupowych na wykresie H1, H4 lub dziennym. Jako krótkoterminowe wsparcie obserwujemy obszar przy 1.1480 – 1.1300 i pozostajemy byczo nastawieni podczas gdy cena utrzymuje się powyżej 1.1300.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
AUDUSD

Para AUDUSD pozostaje silna i wraz z kontynuacją trendu wzrostowego zyskiwała w ubiegłym tygodniu więcej gruntu. Cena niedawno wybiła się i zamknęła powyżej istotnego zakresu, który obowiązywał od ponad roku, a zatem w najbliższych tygodniach spodziewamy się kontynuacji ruchu wzrostowego. W tym tygodniu 0.7875 i 21-dniowa EMA to wsparcia krótkoterminowe i będziemy rozglądać się za zakupami blisko tych obszarów lub powyżej jeśli dostaniemy sygnał zakupowy po osłabieniu. Kolejny kluczowy obszar oporu / cel znajduje się blisko 0.8162.

Złoto

Złoto wzrosło w ubiegłym tygodniu, a zamknięcie miało miejsce zarówno powyżej oporu przy 1244.00 jak i 1260.00 pokazując, że byki wyraźnie kontrolują rynek, który kontynuuje ruch w górę od dolnego ograniczenia zakresu na kluczowym wsparciu blisko 1214.00. Pozostajemy byczo nastawieni powyżej 1244.00 i możemy rozglądać się za wejściem w longi po osłabieniach w tym tygodniu obserwując obszar przy 1244.00 – 1260.00 jako strefę kupna. Istnieje mnóstwo miejsca do wzrostów z kluczowym oporem na szczycie swingu przy 1296.00.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Ropa

Ropa w ubiegłym tygodniu wypchnięta została znacznie wyżej zamykając się ponad 47.20, a więc poziomem, który omawialiśmy w ostatnich naszych komentarzach jako opór. Pozostajemy byczo nastawieni na tym rynku i możemy rozważać wejście w longi na cofnięciach do obszaru między 47.20 – 46.20 lub trochę wyżej. Następny główny opór widziany jest dopiero w pobliżu 52.00 i możliwe, że w nadchodzących tygodniach zobaczymy test tego kluczowego poziomu.

SPI 200

Ponownie dla SPI 200 powtarzamy tę samą analizę co w ostatnich tygodniach, kiedy cena nadal znajduje się pod przytłaczającą presją poziomu 5800.00. Traderzy mogą kontynuować poszukiwanie okazji do krótkiej sprzedaży na korektach podczas gdy rynek ten pozostaje pod oporem przy 5800.00. Strategia ta opłacała się traderom w ciągu ostatnich kilku tygodni. Do czasu stanowczego zamknięcia powyżej 5800.00 oczekujemy większych spadków z powrotem w kierunku poziomów na 5600.00.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here