Naga Markets 

nial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, EURGBP, rynek spot złota, ropy naftowej oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

Para walutowa EURUSD zyskiwała korygując spadki z ubiegłego miesiąca w ramach ogólnego trendu spadkowego, a jej kurs dotarł do oporu blisko 1.0770, poziomu który obecnie utrzymuje cenę. Na wspomnianym oporze pojawiła się presja podaży po tym jak cena przetestowała go w ubiegłym tygodniu; świadczy o tym niedźwiedzie odwrócenie na wykresie H4 jakie miało miejsce w piątek. W obecnym tygodniu będziemy rozglądać się za sprzedawaniem po wzrostowych rajdach dopóki cena znajduje się pod oporem przy 1.0770.

Te artykuły również Cię zainteresują
Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

GBPUSD

W ostatnich tygodniach omawialiśmy fałszywe wybicie kluczowego wsparcia na poziomie 1.2100, które doprowadziło do znacznego ruchu wzrostowego w kontekście ogólnego trendu spadkowego. Wciąż uznajemy tę parę za delikatnie byczą, dopóki znajduje się powyżej poziomu 1.2430, który stanowi linię na piasku dla byków. Zwróć uwagę na niedawne wybicie z formacji inside bar, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu; obszar ten powinien zadziałać jako wsparcie jeśli uda się doprowadzić do jego ponownego testu (chodzi o obszar przy 1.2430). W tym tygodniu szukamy potencjalnych okazji do wejścia w longi dopóki ceny zamykają się powyżej 1.2430. Istnieje potencjał do wzrostu w kierunku maksimów poprzedniego swingu przy 1.2765. Unikać będziemy pozycji długich jeśli dojdzie do przekonywującego zamknięcia pod poziomem 1.2430.

AUDUSD

Wydaje się, że w następstwie błyskawicznych wzrostów jakie widzieliśmy w ostatnich tygodniach, AUDUSD w końcu zwalnia po dotarciu do sztywnego oporu blisko 0.7606. Rynek cofał się pod presją podażową obecną poniżej poziomu 0.7606. Dopóki rynek zamyka się poniżej 0.7606, nasze nastawienie próbnie skłania się ku shortom. Dlatego też sprzedawanie impulsów wzrostowych może być strategią na ten tydzień, dopóki nie zobaczymy przekonywującego zamknięcia powyżej 0.7606.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

EURGBP

Po ustanowieniu szczytu w październiku 2016, para walutowa EURGBP przeszła w trend spadkowy. Cena w ubiegłym tygodniu znacznie się osunęła, zgodnie naszym ostatnim komentarzem i zwróceniem uwagi na sprzedaż dopóki cena znajduje się pod 0.8850. Dla tych, którzy nie mają jeszcze pozycji krótkich, wciąż istnieje potencjał do kontynuacji spadków na tym rynku. Szukamy okazji sprzedażowych poz umocnieniach i utrzymujemy nasze niedźwiedzie nastawienie do czasu, aż cena nie zamknie się z powrotem powyżej kluczowego oporu przy 0.8850. Potencjalny cel dla spadków znajduje się blisko 0.8340 lub nawet niżej.

Złoto

Niedawny trend wzrostowy na złocie wyhamował po przetestowaniu poziomu 1220.00. Rynek znalazł wsparcie w obszarze przy 1180.00 i odbił na piątkowym zamknięciu, formując przy tym świecę z byczym cieniem. Nie jest to jakieś duże odwrócenie, a także nie uformowało się na znaczącym poziomie, także nie ma się czym ekscytować. Jednakże na złocie wciąż utrzymujemy bycze nastawienie, ale wolimy poczekać na bardziej znaczące dowody, zanim ponownie zajmiemy pozycje długie; stój z boku do czasu aż na wykresie pojawi się wyraźniejsza sytuacja.

S&P500

Po konsolidacji i wąskim ruchu bocznym jaki miał miejsce przez kilka tygodni, indeks S&P500 wybił górą z klastra tworzonego przez inside bary ustanawiając tym samym historyczne maksima. Poniższy wykres przedstawia dobry przykład wyciskania tych, którzy mieli pozycje krótkie; obstawiali oni przeciwko trendowi wzrostowemu co zmusiło ich do pokrycia shortów, czego następstwem było wybicie w górę, które zapewniło paliwo dalszym wzrostom. Nie widać końca obecnych zwyżek i niezwykle ryzykowna byłaby walka z tym byczym impulsem, dopóki nie pojawią się wystarczające dowody na krótkoterminowe odwrócenie trendu. Nic się zatem nie zmienia od miesięcy, cały czas utrzymujemy bycze nastawienie i dalej szukamy okazji zakupowych po cofnięciach do wsparcia. Krótkoterminowe wsparcie widzimy teraz przy 2275.00, następnie kluczowy obszar wsparcia zlokalizowany jest przy 2250.00 i 2225.00. Można więc szukać w tym tygodniu okazji zakupowych po osłabieniach właśnie do tych obszarów.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here