Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek ropy naftowej oraz indeks S&P 500. Oryginalny tekst znajduje się pod linkiem.


EURUSD

Jak omawialiśmy w ostatnich tygodniach, EURUSD od kilku miesięcy przebywał w zakresie, oscylując pomiędzy poziomami wsparcia i oporu. Jednak w zeszłym tygodniu cena wybiła dołem przez kluczowe wsparcie w pobliżu 1.2150. a tydzień zakończył się poniżej tego poziomu, skutecznie likwidując konsolidację i oddając tym samym kontrolę niedźwiedziom, przynajmniej na razie.

Podczas gdy notowania znajdują się pod ostatnim szczytem na 1.2415. rynek w krótkim terminie pozostaje niedźwiedzi, a więc możemy rozglądać się za sprzedawaniem umocnień w zakresie oporu między 1.2215 – 1.2415. ale jedynie po wyraźnym sygnale sprzedaży z price action. Z kolei celem dla potencjalnych pozycji krótkich może być wsparcie blisko 1.1915.

GBPUSD

W ubiegłym tygodniu na GBPUSD doszło do wyprzedaży po tym jak wcześniejsze cofnięcie zamieniło się w większy spadkowy swing.
Zwróć uwagę na niedźwiedziego pin bara z minionego czwartku, który wskazywał nam potencjał do spadków jakie miały miejsce w piątek.

Cena dotarła do wsparcia na 13750 wsparcia, co było naszym obszarem docelowym dla pozycji krótkiej, którą omawialiśmy w czwartkowym komentarzu dla członków.

Teraz poczekamy i zobaczymy, co stanie się na początku obecnego tygodnia i potencjalnie będziemy się starali sprzedawać po umocnieniach do obszaru oporu 1.3960-90 i wyraźnym sygnale, jeśli takowy się uformuje.

AUDUSD

Na AUDUSD ponownie w zeszłym tygodniu trwała wyprzedaż, a spadek, który rozpoczął się w pobliżu oporu na 0.7810 był kontynuowany. W tym tygodniu zamierzamy znowu sprzedawać, zgodnie z trendem spadkowym, który możemy zaobserwować na tym rynku.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Obserwujemy teraz strefę 0.7650 – 0.7810 wartości / oporu zakresu i tam wypatrywać będziemy sygnałów sprzedażowych, by zajmować pozycje krótkie. Niedźwiedzie nastawienie utrzymujemy dopóki notowania znajdują się się pod oporem na 0.7810.

Zobacz też:
Artykuły Niala o price action

Ropa

Ropa konsolidowała w zeszłym tygodniu po ostatnim impulsie wzrostowym jaki utworzył się w następstwie zakupowego pin bara z 17 kwietnia. Ogólnie rzecz biorąc, na tym instrumencie panuje trend wzrostowy, który wciąż wygląda na bardzo zdrowy.

Nadal kontynuujemy wypatrywanie korekt w trendzie, by kupować ze wsparcia. Traderzy mogą w tym tygodniu przyglądać się wsparciu zakresu między 66.55 – 64.25 i tam szukać sygnałów kupna pozwalających na zajęcie pozycji długiej, zgodnie z panującym trendem wzrostowym.

S&P500

W minionym tygodniu indeks S&P500 zwyżkował po byczym pin barze, który w środę utworzył się na wsparciu przy 2610.00. Ładni wpisuje się to w nasze ostatnie komentarze komentarz, w których wyrażaliśmy chęć kupowania po cofnięciach do poziomów wsparcia.

W krótkim terminie możliwe, że będziemy kupować na kolejnym zniesieniu, do okolic minimów wspomnianego wyżej pin bara (obszar 2610), albo możemy poczekać na kolejny sygnał price action, podczas gdy rynek pozostaje powyżej głównego wsparcia na poziomie
2530.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here