Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, amerykański indeks S&P500 oraz rynek spot ropy naftowej.


EURUSD

EURUSD kontynuował w ubiegłym tygodniu ruch boczny trochę poniżej kluczowego obszaru oporu przy 1.1300. Para ta tkwi wciąż w szerszym zakresie między 1.1400 i 1.0900, dlatego też będziemy rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi niedaleko oporu lub zakupowymi na poziomie wsparcia. Teraz jednak pozostajemy z boku i czekamy na rozwinięcie się wyraźniejszej akcji cenowej.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie otrzymasz bonus powitalny w wysokości 50 euro.

eurusd

GBPUSD

Ruch boczny widoczny jest również na GBPUSD i utworzył on się w ramach dominującego trendu spadkowego. Nasze nastawienie na tej parze pozostaje pro-spadkowe i obserwujemy wykres H1, H4 lub dzienny w poszukiwaniu sygnałów sprzedażowych, które mogą pojawić się po umocnieniach.

gbpusd

AUDUSD

W ubiegłym tygodniu na parze walutowej AUDUSD doszło do testu kluczowego obszaru oporu przy 0.7700 – 0.7760. Jednakże cena nie zgromadziła wystarczająco dużo sił, być zamknąć się w tej strefie, dając tym samym znak, że to niedźwiedzie wciąż mają przewagę. Ponadto w pobliżu wspomnianej już strefy oporu znajduje się kluczowy poziom 0.7830, który jest linią na piasku dla sprzedających. Dopóki nie dojdzie do przekonującego zamknięcia ponad tym poziomem, nasze nastawienie wciąż pozostaje spadkowe. W krótkim terminie szukamy zatem okazji sprzedażowych.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

audusd


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

S&P500

Indeks S&P 500 poruszał się w ubiegłym tygodniu w ruchu bocznym, jednakże w ciągu ostatnich dwóch tygodni zachowywał się dość elastycznie po tym jak doszło do odbicia od wsparcia przy 2105. Nasze nastawienie pozostaje bycze i jest zgodne z aktualnym trendem wzrostowym, gdzie cena nadal respektuje poziomy wsparcia. W tym tygodniu rozglądamy się za sygnałami zakupowymi dopóki cena utrzymuje się powyżej kluczowego poziomu wsparcia przy 2105.00

sp500

Ropa

Na rynku ropy doszło niedawno do przełamania oporu przy 46.40, a ubiegły tydzień zamknął się powyżej tego poziomu. Rynek ten wygląda jakby nabrał nowych sił i wydaje się, że możemy w tym tygodniu zobaczyć kolejny wzrost. Będziemy zatem rozglądać się za możliwościami zakupowymi po cofnięciach do wsparcia, celując przy tym w kluczowy opór przy 51.65 lub trochę poniżej.

oil

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here