Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek spot złota oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu doszło do wyprzedaży na EURUSD z kluczowego oporu przy 1.0875, po uprzednim fałszywym wybiciu zaraz na początku tygodnia, a ruch spadkowy trwał do jego zamknięcia. Z uwagi na znaczny spadek jaki miał miejsce w minionym tygodniu nie widzimy realnej szansy na sprzedaż z obecnych poziomów. Rozważać możemy jednak sprzedaż po umocnieniach na początku obecnego tygodniu poprzez obserwowanie cofnięć wzrostowych i sygnałów sprzedaży na wykresie H1, H4 lub dziennym. Możemy również obserwować kluczowe wsparcie na 1.0520 w poszukiwaniu sygnałów kupna jeśli cena przetestuje je w tym tygodniu jako, że jest to kluczowe wsparcie konsolidacji w jakiej Eurdolar obecnie przebywa.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD w minionym tygodniu odbiła od wsparcia w pobliżu 1.2400, a więc poziomu, który ostatnio sugerowaliśmy jako ten, gdzie traderzy mogą rozglądać się za kupnem po cofnięciu. W nadchodzących dniach widzimy potencjał do re-testu obszaru oporu między 1.2620 – 1.2700. Dopóki ceny znajdują się powyżej 1.2350 – 1.2400 możemy kupować na cofnięciach, najlepiej po sygnale z wykresu H1, H4 lub dziennego.

AUDUSD

W następstwie silnego wzrostowego odbicia od wsparcia w okolicy 0.7500, które miało miejsce 2 tygodnie temu, cena nieznacznie wycofywała się, ale wciąż handel odbywa się powyżej tego kluczowego wsparcia. Nasz ostatni pogląd kupowania na cofnięciach do wsparcia pozostaje w mocy. Obserwujemy obszar przy 0.7550 – 0.7500 jako potencjalnie silną strefę kupna zarówno po sygnale jak i “na ślepo”.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

S&P500

Miniony tydzień przyniósł kontynuację trendu wzrostowego na S&P500 poruszając indeks w górę po byczym pin barze, który jako sygnał kupna uformował się na wsparciu przy 2330.00. Traderzy, który nie mają jeszcze pozycji długich mogą nadal szukać sygnałów kupna na krótkoterminowym wsparciu, które rozciąga się teraz od poziomu 2330.00 do minimów pin bara z ubiegłego tygodnia.

Złoto

Złoto doświadczyło bardzo silnego wzrostu odkąd odbiło od kluczowego wsparcia przy 1200.00; tak jak mówiliśmy w jednym z lutowych komentarzy, na poziomie tym wypatrywaliśmy okazji zakupowych. Nasz pogląd pozostaje podobny; wsparcie stanowiące kluczową strefę kupna i “linię na piasku” dla kupujących widzimy między 1220.00 – 1200.00, tak więc czekamy i rozglądamy się za kupnem po cofnięciu do tego wsparcia, zarówno po sygnale price action lub “na ślepo”.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here