Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek spot złota oraz indeks S&P500.


EURUSD

Na poniższym wykresie EURUSD widać, że w piątek uformowała się niedźwiedzia świeca zapowiadająca odwrócenie. Respektowane jest także górne ograniczenie zakresu, które omawialiśmy w niedawnych komentarzach. Wspomniane odwrócenie może być sygnałem tego, że cena gotowa jest do dalszych spadków w okolice poziomów wsparcia. Będziemy zatem w tym tygodniu poszukiwać sygnałów sprzedażowych z wykresu H1, H4, lub dziennego po jakichkolwiek tymczasowych umocnieniach. Warunkiem jest przy tym to, że cena musi pozostawać pod oporem przy 1.1400.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie bez depozytu otrzymasz na start 50 euro.

eurusd-4

GBPUSD

Na wykresie GBPUSD można zauważyć, że uformował się w piątek niewielki sygnał Fakey wskazujący na powrót niedźwiedzi trochę poniżej kluczowego oporu przy 1.3375. Możemy rozważać sprzedaż tej pary w następstwie omawianego sygnału dopóki cena zawiera się pod 1.3375, zgodnie z długoterminowym trendem spadkowym.

gbpusd-4

AUDUSD

Zgodnie z naszymi ostatnimi komentarzami, by rozważać sprzedaż AUDUSD, w piątek miało na niej miejsce duże niedźwiedzie odwrócenie. Widzimy w tym tygodniu potencjał do ponownego testu wsparcia przy 0.7400. Dlatego też na początku tygodnia traderzy mogą rozglądać się za okazjami sprzedażowymi po umocnieniach, dopóki cena pozostaje pod obszarem przy 0.7675.

audusd-4

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Na złocie byliśmy nastawieni byczo i na razie nic się nie zmieniło, natomiast w piątek uformował się duży spadkowy pin bar. Jednakże kluczowe wsparcie znajduje się niewiele niżej (1310 – 1300) i dopóki nie zostanie ono przełamane, wciąż jest nadzieja dla byków. W tym tygodniu będziemy czekać i obserwować co stanie się na złocie. Zamknięcie poniżej poziomu 1300 mogłoby być znakiem, że niedźwiedzie zepchną cenę jeszcze niżej.

gold-9

S&P500

Indeks S&P500 zszedł na niższe poziomy po powolnej wspinaczce jaką mogliśmy obserwować wielokrotnie w ostatnich tygodniach. Rynek ten wciąż pozostaje w oczywistym i silnym trendzie wzrostowym i nasze nastawienie wcale się tu nie zmienia. W tym tygodniu będziemy chcieli dołączyć do trendu wzrostowego i poszukamy sygnałów zakupowych niedaleko 2150.00 oraz tak naprawdę wszystkich po drodze do wsparcia przy 2105 jeśli osłabienie ma być silniejsze.

sp500-3

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here