Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, USDJPY, AUDUSD, rynek spot złota oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu na EURUSD odnotowywane były spadki zgodne z trendem, jednakże handel wciąż odbywa się powyżej obszaru wsparcia przy 1.0520; do kontynuacji trendu niezbędne jest przebicie tego poziomu. W piątek na wykresie dziennym uformowała się świeca z niedźwiedzim knotem sygnalizująca potencjalny ruch spadkowy. Wciąż przychylamy się ku osunięciom dopóki cena utrzymuje się pod obszarem oporu między 1.0800 – 1.0875, a traderzy mogą w tym tygodniu dalej wypatrywać okazji sprzedażowych po umocnieniach.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

USDJPY

Na USDJPY w ubiegłym tygodniu dalej trwała wyprzedaż z poziomu 115.30, który testowany był dwa tygodnie temu, a o takiej możliwości mówiliśmy w niedawnych komentarzach dla tej pary. Cena zamknęła miniony tydzień poniżej 112.50 otwierając tym samym drzwi ku dalszym spadkom. Krótkoterminowy opór znajduje się obecnie na 113.70. (szczyt swingu z ubiegłego tygodnia). Poszukiwać można w tym tygodniu okazji sprzedażowych po umocnieniach pod 113.70 i oczekiwać na spadek w średnim terminie. Główny opór znajduje się tu przy 115.30. Obszar w jaki można celować w obecnym tygodniu rozciąga się między 111.60 – 110.60.

AUDUSD

Na AUDUSD trwała w minionym tygodniu konsolidacja w ramach wzrostowego swingu, ale cena wydaje się zmagać z obszarem oporu między 0.7730/80. Kontynuujemy poszukiwanie okazji zakupowych między 0.7600 i 0.7515. Cena w tym tygodniu może przetestować kluczowy obszar oporu przy 0.7730 – 0.7780 jednak najpierw musi nabrać momentum jeśli to wybicie ma być przekonujące. Traderzy powinni być ostrożni przed ewentualnym zajmowaniem pozycji długich w pobliżu głównego obszaru oporu i zamiast tego lepiej przed zakupem poczekać na cofnięcie do wsparcia.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

Złoto

Złoto porusza się w górę i ubiegły tydzień zakończył się wybiciem poziomu 1250.00, a także zamknięciem ponad nim. Dopóki rynek znajduje się powyżej wsparcia przy 1200 – 1220 można szukać okazji zakupowych po cofnięciach; w tym tygodniu obserwować będziemy jakiekolwiek osłabienia na wykresie H1, H4 lub dziennym i rozglądać się za sygnałem kupna price action, by handlować zgodnie z trendem wzrostowym celując w 1300.00.

S&P500

Na indeksie S&P500 kontynuowany jest trend wzrostowy, a w ubiegłym tygodniu wyznaczone zostały nowe maksima. Ceny zwyżkują na tym rynku i nie widać końca trendu wzrostowego. Traderzy wciąż mogą rozglądać się za kupnem po krótkoterminowych osłabieniach dopóki ceny utrzymują się powyżej krótkoterminowych poziomów wsparcia. W tym tygodniu obserwujemy obszar przy 2336.00 oraz 2300.00 w poszukiwaniu okazji zakupowych po cofnięciach.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here