Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, rynek złota, ropy naftowej oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

Eurodolar znacznie się umocnił w ubiegłym tygodniu wracając ponad opór na 1.1875, który teraz działa jako wsparcie. Jak omawialiśmy w minionym tygodniu, nasze nastawienie zmieniło się na bycze po powrocie ceny ponad kluczowe wsparcie przy 1.1664 i widzimy, że od tego czasu ceny znacząco wzrosły zabierając poziom 1.1875, jak już z resztą wcześniej wspomniano.

Będziemy rozglądali się za kupnem po cofnięciach, dopóki ceny utrzymują się ponad poziomem 1.1664. W tym celu będziemy obserwować strefę między 1.1875 – 1.1664, by zajmować pozycje długie, zgodnie z panującym trendem wzrostowym.

GBPUSD

GBPUSD pozostawał silny po niedawnym odbiciu z kluczowego poziomu wsparcia na 1.3040. Omawialiśmy w ostatnich tygodnia potencjał do wzrostu cen, o ile wytrzyma poziom 1.3040, a więc pozostajemy nastawieni byczo w rezultacie niedawno rajdu z tego poziomu.

Cena obecnie testuje krótkoterminowy opór na 1.3340 i wygląda byczo. W tym tygodniu rozglądamy się za cofnięciami, by wchodzić w pozycje długie, podczas gdy cena utrzymuje się ponad 1.3040. Traderzy mogą w tym celu wypatrywać sygnałów price action na wykresie H1, H4 lub dziennym, po osłabieniach.

Złoto

Złoto znalazło bazę wsparcia w okolicach 1260.00, w trakcie ostatnich tygodni i zaczęło piąć się w górę od tego poziomu po sygnale Fakey sprzed kilku tygodni, który omawialiśmy w komentarzu dla naszych członków, w dniu jego utworzenia.

Istnieje potencjał do wzrostów w nadchodzących tygodniach, w kierunku ostatnich szczytów blisko 1350.00, o ile cena zdecydowanie utrzyma się ponad 1260.00. Zwróć przy okazji uwagę na formację inside bar jaka utworzyła się w zeszłym tygodniu. Istnieje potencjał wybicia górą z tej formacji, co traderzy mogą wziąć pod uwagę w tym tygodniu.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Ropa

Cena ropy naftowej wzrosła w ubiegłym tygodniu kontynuując bardzo silny trend wzrostowy. Notowania w ostatnich tygodniach znacznie wzrosły z łatwością pokonując przy tym kluczowe, długoterminowe poziomy oporu.

Jak wspominałem w poprzednim przeglądzie, rozglądaliśmy się za wejściem po cofnięciu, zgodnie z trendem i to podejście obowiązuje także w tym tygodniu. Traderzy mogą obserwować wsparcie pomiędzy 55.00 i 57.00, a także szukać okazji do kupna blisko tego obszaru po sygnale price action z wykresu 1-, 4-godzinnego lub dziennego.

S&P500

Amerykański indeks S&P500 ustanowił w ubiegłym tygodniu historyczne maksima i wydaje się, że ten trend wzrostowy nie ma końca. Jednakże nie angażowalibyśmy się w nowe pozycje długie, w pobliżu obecnych, rozciągniętych poziomów. Naszym zdaniem należy poczekać na przyzwoite cofnięcie przed zakupami, najlepiej do kluczowego wsparcia blisko 2541.00, które obejmuje minimami dwa sygnały pin bar powstałe na tym rynku. Traderzy mogą rozglądać się za wejściem w pozycje długie po cofnięciach w tym tygodniu, najlepiej po sygnale price action blisko lub nieco ponad 2541.00.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here