Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek spot złota oraz ropy naftowej.


EURUSD

Eurodolar ugrzązł blisko oporu na 1.0800 po rajdzie wzrostowym z początku zeszłego tygodnia, który miał go przetestować. Jeśli cena nadal będzie utrzymywać się poniżej 1.0875 – 1.0950 prawdopodobnie zobaczymy spadek, gdyż rynek ten wciąż porusza się w zakresie i obecnie znajduje się przy jego górnym ograniczeniu. Traderzy mogą nadal szukać sygnałów sprzedażowych z price action blisko obecnych poziomów i tak aż do 1.0875. Jednakże jeśli zamkniemy się powyżej 1.0950 unieważni to nasze niedźwiedzie nastawienie. Możemy również rozważać kupowanie po spadkach i jeśli cena obniży się w tym tygodniu, do obserwacji oraz poszukiwania sygnałów kupna dobre będą poziomy od 1.0620 do 1.0520.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

GBPUSD

GBPUSD w minionym tygodniu znacznie się wzniósł i z łatwością udało się zamknąć powyżej oporu przy 1.2400. Byki najwyraźniej kontrolują ten rynek i prawdopodobnie zobaczymy re-test górnego ograniczenia zakresu blisko 1.2700 jeśli cena utrzyma się powyżej 1.2350. Traderzy mogą rozglądać się za cofnięciami, by wejść w pozycje długie blisko 1.2400 – 1.2350.

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD osuwała się w ubiegłym tygodniu po silnym ruchu wzrostowym jaki obserwowaliśmy wcześniej. Na razie pozostajemy z boku i czekamy cierpliwie na głębsze cofnięcie przed poszukiwaniem sygnałów do kupna. Obserwujemy kluczowe wsparcie blisko 0.7500 jako linii na piasku dla byków i dopóki cena pozostaje powyżej tego poziomu, aktywnie szukamy wyraźnego sygnału zakupowego z price action, by wchodzić w pozycje długie zgodnie z aktualnym byczym trendem.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Złoto w ubiegłym tygodniu wspinało się na wyższe poziomy kontynuując tym samym odbicie od poziomu 1200.00. W tym tygodniu można szukać okazji do kupna po cofnięciach, a kluczowa strefa zakupowa widziana jest tu między 1220.00 – 1200.00; jeśli cena zawróci w tym tygodniu obserwuj akcję cenową w poszukiwaniu sygnałów zakupowych blisko wspomnianej strefy wsparcia.

Ropa

Na ropie w ubiegłym tygodniu kontynuowane były spadki, zauważ dwa bycze pin bary jakie niedawno się uformowały, a które nie wykazały następującego po nich ruchu wzrostowego; jeśli cena wybije ich minima prawdopodobnie doprowadzi to do kolejnej wyprzedaży i większego spadku. Obserwować można opór na 49.30, a także ten wyżej przy 50.80 w celu poszukiwania potencjalnych okazji sprzedażowych.

Dow Jones

Ogólny, silny trend wzrostowy na indeksie Dow Jones wciąż pozostaje nienaruszony. W ubiegłym tygodniu cena cofnęła się do wsparcia blisko 20490, a rozwinięcie tej korekty postrzegamy jako szansę na kupno. Obserwujemy obecne poziomy blisko 20490 do 20020 – 20000 w celu wypatrywania w tym tygodniu okazji zakupowych. Zdecydowanymi bykami pozostajemy podczas gdy cena utrzymuje się powyżej 19600.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here