Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, USDJPY, rynek złota oraz indeks SPI200 i S&P 500. Oryginalny tekst znajduje się pod linkiem.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu Eurodolar odwrócił z kluczowego oporu na 1.2520, konsolidując na zamknięciu tygodnia. Rynek jest jest w ogólnym trendzie wzrostowym, ale obecnie znajdujemy się w okresie ruchu bocznego, gdzie cena oscyluje między wsparciem a oporem, tak jak widać na wykresie poniżej. Notowania znajdują się ponad kluczowym wsparciem przy 1.2200 – 1.2160 i pozostajemy byczo nastawieni dopóki sytuacja ta się utrzymuje. Traderzy mogą poszukiwać sygnałów kupna w tym tygodniu w obrębie lub trochę ponad strefą 1.2200 – 1.2160.

USDJPY

Para walutowa USDJPY została pchnięta na wyższe poziomy po byczym pin barze, którego przedstawialiśmy w komentarzu z 19-go lutego; całkiem fajny zysk był osiągalny dla tego, kto zdecydował się go rozegrać. Po pchnięciu notowań w górę na początku zeszłego tygodnia, zgodnie z oczekiwaniami cena w czwartek odwróciła po osiągnięciu oporu na 107.90 – 108.20. W tym tygodniu traderzy mogą rozważyć zarówno kupno blisko 105.55 po wyraźnym sygnale lub sprzedaż nieopodal oporu na 108.20, również w następstwie jasnego sygnału price action.

Złoto

Rynek złota cofnął się w ubiegłym tygodniu po gwałtownym wzroście jaki miał miejsce tydzień wcześniej. Cena pozostaje w konsolidacji i wciąż handlowana jest powyżej kluczowego wsparcia przy 1306 – 1295. Jako, że rynek przebywa w zakresie, handel odbywa się w zakresie między wsparciem a oporem blisko 1360.00. Pozostaje bardziej zainteresowani pozycjami długimi, gdyż cena wciąż handlowana jest ponad kluczowym wsparciem, a wszystkie niedawne cofnięcia spotykały się z zainteresowaniem kupujących. Traderzy mogą wypatrywać sygnałów kupna price action, podczas gdy kurs znajduje się powyżej 1306 – 1295 lub rozważyć wejście na ślepo w obrębie tej strefy.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

SPI200

W zeszłym tygodniu obserwowaliśmy scenariusz zakładający, że indeks SPI200 może potencjalnie zatrzymać się i odwrócić na oporze przy 5930, jednak nie najwyraźniej nie zgrało się to z naszymi oczekiwaniami. Cena gwałtownie wzrosła ponad ten poziom kończąc tydzień w okolicach maksimów oraz znanie powyżej 5930. W tym tygodniu traderzy mogą kupować na cofnięciach, najlepiej w pobliżu wsparcia na 5930 po wyraźnym sygnale zakupowym płynącym z price action.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

S&P500

Indeks S&P500 odzyskiwał po ostatniej, intensywnej wyprzedaży i zmiennej akcji cenowej. W obliczu takich warunków, cena umocniła się i szybko odzyskała prawie połowę ostatnich strat. W ubiegłym tygodniu notowania zakończyły się na szczycie po spadkach do dołka w połowie tygodnia. Możliwe, że w tym tygodniu indeks dalej będzie zyskiwał, tak więc miej oko na osłabienia i sygnały zakupowe z wykresu 1-, 4-godzinnego lub dziennego. Byczo nastawieni pozostajemy ponad krótkoterminową strefą wsparcia między 2680 – 2626.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here