Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, AUDUSD, USDJPY rynek spot złota oraz ropy naftowej.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu kurs EURUSD wzniósł się nieznacznie wyżej, ale wciąż pozostaje w konsolidacji między 1.1400 – 1.0900. Patrząc krótkoterminowo, jeśli cena utrzyma się pod 1.1300 prawdopodobnie zobaczymy odwrócenie i ruch spadkowy. Para jest obecnie bardzo niestabilna i być może lepiej jest pozostać z boku do czasu uformowania się oczywistego sygnału.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie otrzymasz bonus powitalny w wysokości 50 euro.

eurusd-5

AUDUSD

Kurs pary walutowej AUDUSD róśł w ubiegłym tygodniu, ale nie zdołał dotrzeć do kluczowego obszaru oporu między 0.7690 – 0.7750. Dopóki cena pozostaje pod tym kluczowym oporem, istnieje ryzyko odwrócenia i kolejnej fali spadkowej. Traderzy mogą się w tym tygodniu rozglądać za sygnałami sprzedażowymi blisko obszaru 0.7690 – 0.7750.

audusd-5

USDJPY

Na USDJPY w środę uformowała się ogromna świeca odwrócenia. Pojawiła się ona w następstwie sprzedażowego pin bara z 14-go września. Oczekujemy dalszej przeceny na tej parze i w celu zajęcia pozycji krótkiej można obserwować potencjalne cofnięcia (umocnienia).

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

usdjpy-2


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Ropa

W naszej ostatniej analizie rynku ropy WTI szukaliśmy okazji do sprzedaży gdzieś w obszarze oporu między 44.40 – 46.40. Na poniższym wykresie dziennym widzimy, że cena w ubiegłym tygodniu wzniosła się dokładnie do poziomu 46.40, przed tym jak w piątek doszło do odwrócenia od niego. Nasze krótkoterminowe nastawienie na ropie pozostaje niedźwiedzie i traderzy mogą w tym tygodniu rozglądać się za okazjami sprzedażowymi niedaleko oporu.

oil-2

Złoto

Złoto wystrzeliło na półnoć z kluczowego obszaru wsparcia między 1310.00 – 1300.00, które już od kilku miesięcy jest przez nas uważane za strefę zakupową. Traderzy, którzy nie mają jeszcze pozycji długiej mogą rozglądać się za nią po ewentualnych cofnięciach, podczas gdy cena znajduje się powyżej 1300.00. Najlepiej gdyby wejście miało miejsce po sygnale price action, ale agresywni traderzy mogą również rozważać wejście “na ślepo” niedaleko poziomu 1300.00

gold-4

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here