Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD,rynek złota, ropy naftowej oraz indeks S&P 500. Oryginalny tekst znajduje się pod linkiem.


EURUSD

W minionym tygodniu, kurs EURUSD w zasadzie konsolidował, w ramach zakresu, gdzie handel odbywa się w przedziale między 1.2160 – 1.2520, o czym była mowa w ostatnich komentarzach. Na tym rynku pozostajemy nastawieni byczo, ponieważ ogólny trend jest wzrostowy, a cena nadal znajduje się ponad kluczowymi poziomami wsparcia.

Traderzy mogą wypatrywać w tym tygodniu cofnięcia do obszaru wsparcia między 1.2240 – 1.2160 i wtedy szukać sygnałów zakupów, w tej strefie lub nieco wyżej. Jednakże jeśli wsparcie zawiedzie, otwarta zostanie droga ku większym spadkom w kierunku 1.1900, co jednocześnie tymczasowo unieważniałoby nasze bycze nastawienie.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD pozostaje w ogólnym trendzie wzrostowym, a w ostatnich tygodniach cena rosła po odbiciu od wsparcia na 1.3760 w wyniku byczego pin bara widocznego na poniższym wykresie. Nasze nastawienie pozostaje bycze dopóki notowania utrzymują się powyżej kluczowej strefy wsparcia na 1.3760 – 1.3615, a traderzy mogą rozglądać się za sygnałami zakupowymi po cofnięciach, podczas gdy notowania utrzymują się powyżej tej strefy. W poszukiwaniu sygnałów do zajmowania pozycji długich, można również obserwować 21-dniową EMA.Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Złoto

Rynek złota gwałtownie wzrósł w zeszłym tygodniu, po środowym odbiciu od głównej strefy wsparcia między 1306.00 – 1295.00. W ostatnich komentarzach szukaliśmy okazji do kupna w tej strefie po wielu byczych pin barach, które utworzyły się w ostatnich tygodniach.

Traderzy, którzy przegapili wejście w pozycje długie na wsparciu, mogą czekać na cofnięcie w tym tygodniu, by wejść po sygnale zakupowym z wykresu 1-, 4-godzinnego lub dziennego, uważamy bowiem, że w nadchodzących tygodniach będzie jeszcze większy potencjał do wzrostu w złocie.Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

Ropa

Ropa naftowa ponownie osiągała wyższe poziomy w zeszłym tygodniu z uwagi na dalsze podbijanie cen przez byki po odbiciu od obszaru wsparcia blisko 60.00 – 58.00. Na tym rynku pozostajemy nastawieni byczo i będziemy w tym tygodniu wypatrywać cofnięć, by zajmować pozycje długie po wyraźnym sygnale z wykresu H1, H4 lub dziennego.
Bycze nastawienie utrzymujemy podczas gdy cena ropy znajduje się powyżej 58.00.

S&P500

Wraz ze wzrostem zmienności na S&P500 doszło do wyprzedaży. Wolimy jednak teraz unikać szortów, ponieważ rynek był podatny na ogromne bycze odwrócenia z niższych poziomów w ciągu ostatnich kilku lat.

Preferujemy tu trzymanie się długoterminowego trendu wzrostowego, potrafi on bowiem płacić wystarczająco cierpliwym, którzy są w stanie podjąć ryzyko podczas .
Będziemy w tym tygodniu wypatrywać okazji do wejścia w pozycje długie w okolicach 2530 – 2488 jeśli korekta będzie kontynuowana.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy dolar będzie dalej słaby?
Następny artykułO wykresach ani słowa… EUR/GBP, EUR/CAD, GBP/NZD
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here