Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, USDJPY, AUDUSD, rynek spot złota oraz australijski  indeks SPI 200.


EURUSD

Pozostajemy byczy i rozglądamy się za kupnem kiedy para utrzymuje się po ostatnim wzroście powyżej krótkoterminowego wsparcia przy 1.1115. W tym tygodniu nasz plan działania obejmuje kupno na spadkach do czasu aż zawiedzie poziom 1.1115, co oznacza, że cena zdecydowanie zamknie się pod tym poziomem (jeśli w ogóle to zrobi). Celem dla wzrostów są ostatnie szczyty blisko obszaru przy 1.1295.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
USDJPY

Na parze USDJPY pozostajemy nastawieni byczo i rozglądamy się za kupnem po niedawnym odwróceniu od długoterminowego wsparcia na 109.00. Rynek utrzymał nieco wzrostowego momentum jak mogliśmy zobaczyć po akcji cenowej z ubiegłego tygodnia, która ukazuje na wykresie dziennym świece z byczymi cieniami sugerując, że ceny mogą zostać pchnięte w górę do obszaru przy 112.00 lub jeszcze wyżej. Wykres tygodniowy przedstawia ponadto dwa kolejne, bycze pin bary, które są dodatkowym dowodem na to, że w krótkim terminie cena może wzrosnąć.

AUDUSD

Wobec okresu niskiej zmienności na parze AUDUSD w ostatnich tygodniach, pozostajemy obecnie neutralnie nastawieni na tej parze. Cena pozostaje pod presją, pod poziomem 0.7633 i podczas ubiegłotygodniowej sesji odwróciła do 0.7530. Jednakże po zamknięciu na poziomie wyższym od dołka, w tym tygodniu możliwy jest ruch w obu kierunkach i będziemy czekać na dalszy rozwój akcji cenowej przed zobowiązaniem się do bardziej stanowczego poglądu. Obserwuj obszar przy 0.7633 – 0.7735 w celu poszukiwania sygnałów sprzedażowych jako, że jest to najbardziej prawdopodobny, główny obszar oporu, z którego spodziewać się można większego odwrócenia.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Po znacznym cofnięciu w ostatnich tygodniach, cena złota odbiła z bazowej strefy kupna przy 1245.00 – 1225.00, którą wspominałem w poprzednim przeglądzie. Posiadacze longów mogą obrać target na powrocie do 1280.00 – 1300.00. Strefa kupna w tym tygodniu pozostaje wokół obszaru przy 1240.00 – 1255.00 i blisko tego obszaru kontynuujemy poszukiwanie okazji zakupowych po jakimkolwiek spadkowym ruchu ceny.

SPI 200

Indeks SPI 200 pozostaje pod presją poniżej kluczowego obszaru oporu przy 5800.00 i traderzy mogą nadal rozglądać się za sprzedażą na tym rynku po umocnieniach w cenie podczas gdy cena pozostaje poniżej 5800.00

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here