Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD oraz rynek spot złota.


GBPUSD

Para walutowa GBPUSD poruszała się bokiem w ubiegłym tygodniu po dużych ruchu wzrostowych jaki widzieliśmy tydzień wcześniej. Ogólny trend pozostaje wyraźnie wzrostowy, a więc nadal obowiązuje nasz wcześniejszy pogląd na temat tego rynku, by szukać okazji do kupna po cofnięciach do wsparcia. W tym tygodniu nasz plan zakłada zakupy po sygnale price action na lub w pobliżu kluczowego wsparcia przy 1.3260, tak by wejść w pozycje długą zgodnie z obszarem wartości (wsparcia).

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

EURUSD

Eurodolar w minionym tygodniu nie wykonał żadnego istotnego ruchu, gdyż cena pozostawała niepewna i poruszała się bokiem ponad poziomem krótkoterminowego wsparcia przy 1.1860. Pozostajemy nastawieni byczo i rozglądamy się za zakupami na tym rynku, ponieważ bazowa tendencja wciąż jest wzrostowa. Jednakże jak omawialiśmy w ostatnich komentarzach możemy spodziewać się większej presji i konsolidacji w okolicach obecnych poziomów, gdyż cena znajduje się tuż pod długoterminowym obszarem oporu między 1.20 – 1.23. Będziemy nadal rozglądać się za zakupowymi sygnałami price action, podczas gdy cena utrzymuje się ponad kluczowym wsparciem na 1.1666, które zbiega się również z minimami pin bara widocznego poniżej. W tym tygodniu obserwujemy strefę wsparcia między 1.1860 – 1.1666 w poszukiwaniu sygnałów zakupowych price action po spadkowych cofnięciach.

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD utraciła w minionym tygodniu trochę gruntu w nieco zmiennych warunkach handlu po tym jak kontynuowany był ruch boczny tuż ponad kluczowym wsparciem. W tym tygodniu będziemy kontynuować poszukiwanie okazji zakupowych po sygnale price action na potwierdzenie w okolicach obszaru wsparcia przy 0.7825 – 0.7755. Miej na uwadze to, że cena niedawno wybiła i zamknęła się ponad 0.7755, a był to długoterminowy obszar oporu, więc jesteśmy teraz bardzo byczo nastawieni na tym rynku dopóki utrzymuje się ponad tym poziomem i rozglądamy się za wejściem w pozycję długą, gdy cena podejmie próbę cofnięcia i ponownego testu tego poziomu.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Złoto cofało się przez ostatnie tygodnie w zakresie szerszego trendu wzrostowego jaki panuje na tym rynku. Na poniższym wykresie możemy zobaczyć, że cena wchodzi do kluczowego obszaru wsparcia między 1295.00 – 1276.00. Poziom 1276.00 stanowił poprzednio minima formacji pin bar i fakey, po której powstał ostatni ruch wzrostowy. Wchodząc w tę strefę wsparcia, traderzy mogą zarówno zajmować pozycję długą na ślepo bazując, na strefie zdarzeń widocznej poniżej lub czekać na czysty sygnał zakupowy price action w strefie wsparcia, podczas gdy cena znajduje się ponad 1276.00 i celować przy tym w obszar na 1330.00.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here