Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, NZDUSD, rynek spot ropy naftowej oraz indeksy: amerykański S&P500, a także australijski SPI200.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu kurs pary walutowej EURUSD spadł znacznie niżej i przebił się przez kluczowe wsparcie przy 1.0900, a zamknięcie nastąpiło pod tym poziomem. Kolejne wsparcie znajduje się w obszarze przy 1.0800, natomiast opór widoczny jest przy 1.1125 oraz 1.1030. Wciąż czekamy na okazje sprzedażowe po jakichkolwiek umocnieniach, najlepiej z sygnałem price action na potwierdzenie.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie otrzymasz bonus powitalny w wysokości 50 euro.

eurusd-2

NZDUSD

W następstwie czwartkowej świecy odwrócenia jaka uformowała się na oporze przy 0.7230, kolejnego dnia doszło do wyprzedaży. W tym tygodniu spodziewamy się dalszych osunięć i dopóki cena znajduje się pod kluczowym poziomem 0.7230, będziemy obserwować umocnienia w poszukiwaniu okazji sprzedażowych.

nzdusd-4

Ropa

Od czasu ostatniego komentarza, nasze nastawienie na ropie pozostaje niezmienione. Wciąż chcemy kupować zgodnie z trendem wzrostowym i silnym, byczymy momentum. Zauważ kluczowe wsparcie / strefę zakupową pomiędzy 49.30 – 47.70 i to, że kurs odbił od okolic 21-dniowej EMA. Dopóki cena znajduje się na lub powyżej obszaru wsparcia, możemy obserwować cofnięcia w celu poszukiwania okazji zakupowych. Celem może być poziom 54.80 lub jeszcze wyżej, o ile byki utrzymają kontrolę na rynku.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

oil-4


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

SPI200

W tym miesiącu australijski indeks SPI200 dotarł do oporu przy 5480.00, gdzie doszło do odbicia i cena cały czas pozostaje pod tym poziomem. Widzimy w tym tygodniu potencjał do spadków jeśli cena będzie nadal utrzymywać się pod oporem. Traderzy mogą obserwować poziom 5480.00 w poszukiwaniu okazji sprzedażowych po krótkoterminowych umocnieniach. Celem dla spadków jest tu poziom 5350, a jeśli uda się go pokonać, również obszar przy 5280-5300. Jeśli jednak cena zamknie się przekonująco powyżej 5480, pozostaniemy na tym rynku z boku.

spi200-1

S&P500

Z neutralnego nastawienia na S&P500 zmieniamy je na wzrostowe po ubiegłotygodniowym odrzuceniu od minimów. Zwróć uwagę na pin bara uformowanego przy 2107, a także późniejsze, dwie bycze świece odwrócenia przy okazji odbicia od 2125 i następnie zamknięcie tygodnia na 2135. Istnieje zatem potencjał do wzrostów w kierunku 2160.00, gdzie znajduje się górne ograniczenie zakresu, a taka pozycja oferuje stosunek ryzyka do zysku na poziomie 1:2. Jednym ze sposobów na spekulacje w tym tygodniu może być wyszukiwanie okazji zakupowych po krótkoterminowym cofnięciu i celowanie w górne ograniczenie zakresu przy 2160. Z kolei zamknięcie poniżej minimum pin bara zaneguje znaczenie zakresu i zmieni nasze nastawienie na tym instrumencie.

sp500-4

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here