Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, AUDUSD, GBPUSD, ropa WTI oraz indeks S&P500.


EUR/USD – Eurodolar nadal w górę, jednak przy długoterminowym oporze

W przeciągu ostatnich czterech miesięcy notowania EUR/USD przesuwają się w stabilnym trendzie wzrostowym co pokazuje poniższy wykres miesięczny. Cena podchodzi jednak pod kluczowy poziom oporu w okolicach 1.1720, który w przeszłości stanowił istotną strefę zwrotną.

Kupujący nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa jednak przy wspomnianym poziomie (oraz ewentualnie 1.2040) warto zachować dodatkową ostrożność, gdyż mogą pojawić się silniejsze sygnały niedźwiedziego odwrócenia. Jak na razie scenariusz pozostaje jednak niezmienny (kupno korekt spadkowych na wykresach H1, H4 oraz D1).

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD Monthly

GBP/USD – test wsparcia wewnątrz trendu wzrostowego

W zeszłym tygodniu popularny kabel osuwał się do wsparcia 1.2930 tworząc inside bara w piątek. Rynek znajduje się w wyraźnym trendzie wzrostowym od kilku miesięcy, również kiedy spojrzymy na wykres tygodniowy. Kolejny docelowy poziom oporów rysuje się dopiero na 1.3375 – istnieje więc sporo miejsca do dalszej aprecjacji.

Inwestorzy mogą szukać sygnałów kupna w tym tygodniu w okolicy 1.2820. Scenariusze zakupowe zaburzy dopiero zejście pod kluczowe wsparcie 1.2600.

GBP/USD D1

AUD/USD – kupno korekt spadkowych

W zeszłym tygodniu Aussie kontynuował wzrosty silnie pokonując dawny opór 0.7835. Poziom obecnie pełni rolę wsparcia i przy jego teście od góry warto szukać okazji zakupowych – szczególnie na interwałach intraday.

Okazje zakupowe przynieść mogą również wcześniejsze poziomy wsparcia – 0.7712 pokrywające się z 21-dniową średnią ruchomą. Dopóki cena utrzymuje się nad 0.7570 w grę wchodzą tylko i wyłącznie scenariusze popytowe.

AUD/USD D1

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Ropa WTI – wyprzedaż na kluczowym oporze

W miniony czwartek notowania crude oil zawracały na wysokości kluczowego oporu 47.20. Niewielka niedźwiedzia świeca wywołała dynamiczną deprecjację w piątek przed zamknięciem rynków. W tym tygodniu możemy spodziewać się delikatnej korekty w kierunku 46.20-47.20 co będzie okazją do otwierania krótkich pozycji.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Z drugiej strony mocne zamknięcie nad 47.20 odrzuci na jakiś czas obawy o potencjalnych spadkach.

Ropa WTI D1

S&P500 – trend wzrostowy nadal widoczny

Inwestorzy, którzy do tej pory nie posiadają długich pozycji na indeksie S&P500 powinni szukać okazji do otwarcia takowych przy jakichkolwiek korektach obecnych historycznych maksimów. Potencjalną strefą zakupową wydaje się poziom okolic 2436.00 pokrywający się z 21-dniową EMA.

S&P500 D1

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here