Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, EURGBP, rynek ropy naftowej oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

Na EURUSD w ostatnich tygodniach doszło do umiarkowanego rajdu wzrostowego jaki pojawił się w ramach ogólnego trendu spadkowego. Cena w zeszły wtorek przełamała poziom 1.0670, a tydzień zakończył się nieco ponad tym poziomem. Jeśli cena prężnie utrzyma się nad tym poziomem, prawdopodobnie zobaczymy dalsze wzrosty do kluczowego oporu przy 1.0875. Doświadczeni traderzy mogą w tym tygodniu poszukiwać okazji zakupowych po osłabieniach, celując przy tym w opór na 1.0875. Jeśli cena wzrośnie do 1.0875 będziemy mogli tam poszukiwać okazji do sprzedaży.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPUSD

Krótko po tym jak na otwarciu minionego tygodnia cena przełamała poziom 1.2100, nastąpił powrót ponad ten poziom. W naszych ostatnich komentarzach wskazywaliśmy, że cena może odbić do tego poziomu. Wspomniane wybicie wsparcia okazało się fałszywe, ponieważ cena odwróciła i szybko wzrosła. Zauważ, że zamknięcie nastąpiło nawet powyżej oporu przy 1.2335, pokazując tym samym siłę byków. Para ta wykazała byczy sentyment również w piątek, kiedy niższe ceny zostały odrzucone, a w rezultacie utworzył się mały byczy pin bar. W tym tygodniu prawdopodobnie będziemy mogli zobaczyć kontynuacje wzrostów i doświadczeni traderzy mogą poszukiwać okazji zakupowych pozostając przy tym ostrożnymi i świadomymi zbliżających się poziomów oporu oraz tego, że długoterminowy trend nadal pozostaje spadkowy.

EURGBP

Po ustanowieniu szczytu w październiku 2016-go roku, para walutowa EURGBP porusza się w trendzie spadkowym. Zwróć uwagę na dwa ogromne obszary zaszłości widoczne na poniższym wykresie. Rynek doświadczył tam próżni w trakcie niedawnych testów. Mamy zbieg dwóch czynników, które wspierają niedźwiedzie nastawienie poniżej obszaru oporu przy 0.8850; Oczywisty, silny obszar wsparcia na poprzednim obszarze zdarzeń zdaje się obecnie hamować rynek, a ponadto są to okolice 50% zniesienia początkowego ruchu spadkowego. Linią na piasku dla niedźwiedzi jest zatem poziom 0.8850 i to od niego wszystko zależy; jeśli cena utrzyma się pod tym poziomem, oczekujemy spadków. Szukamy okazji sprzedażowych po umocnieniach, a pozycje krótkie będziemy utrzymywać do czasu silnego wybicia lub zamknięcia z powrotem powyżej 0.8850. Cel dla spadków znajduje się blisko 0.8340 lub potencjalnie nawet niżej.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

S&P500

Rynki nadal z optymizmem kibicują Donaldowi Trumpowi, który został 45-prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jednakże w tym tygodniu wszystkie oczy zwrócone są na poziom 20.000 indeksu Dow oraz obszar przy 2277.00, który na S&P500 wyznacza historyczne maksima. Zanim rynki kontynuują wzrosty, wspomniane poziomu muszą zostać pokonane.

W minionym tygodniu, indeks S&P500 ponownie konsolidował, ale dopóki utrzymuje się ponad kluczowymi poziomami wsparcia przy 2227.00 oraz 2170.00, byki silnie utrzymują kontrolę, a wieloletni trend wzrostowy jest kontynuowany. Dobrym pomysłem może być zaczekanie na wybicie i zamknięcie na wyższych poziomach przed rozglądaniem się za wejściem w pozycje długie. Można również poczekać na głębsze cofnięcie do strefy wsparcia przy 2227.00 i tam ewentualnie szukać wejścia w longi. Tak czy inaczej, rynek ten jest silne nastawiony na wzrosty, a zatem kupowanie po spadkach pozostaje wybraną strategią.

Ropa

Jak już była mowa we wcześniejszych komentarzach, rynek ropy naftowej w dalszym ciągu wygląda na silny. Zauważ, że dwa ostatnie niedźwiedzie pin bary nie wywarły żadnego wpływu na ceny, dlatego też wybicie ich maksimów może doprowadzić do wzrostów. Rynek ropy jest byczy ponad 49.30 oraz 50.80 i nadal szukamy okazji zakupowych do czasu, aż nie dojdzie do przekonującego zamknięcia poniżej kluczowego wsparcia na poziomie 49.30.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here