Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, AUDUSD, rynek ropy naftowej oraz indeks S&P 500 i SPI200. Oryginalny tekst znajduje się pod linkiem.


EURUSD

EURUSD nadal oscyluje pomiędzy wsparciem a oporem odpowiednio na poziomie 1,2150 i 1,2540. Zakres ten obowiązuje od końca stycznia i spodziewamy się, że w tym tygodniu cena nadal w nim pozostanie.

Ponieważ zakres poprzedzał trend wzrostowy, jesteśmy bardziej byczo nastawieni na tym rynku, o czym mówiliśmy w ostatnich komentarzach. Kluczowe wsparcie od obserwacji wypada na 1.2150; podczas gdy cena znajduje się powyżej tego poziomu, wypatrujemy spadkowych cofnięć i sygnałów zakupowych, by potencjalnie zajmować pozycje długie.

Cena osunęła się pod koniec zeszłego tygodnia i wygląda na to, że zmierza w kierunku strefy wsparcia między 1.2214 – 1.2150, gdzie w tym tygodniu będziemy rozglądać się wyraźnym sygnałem kupna z wykresu 4-godzinnego lub dziennego.

AUDUSD

W przypadku AUDUSD koniec ubiegłego tygodnia należał do niedźwiedzi, bowiem para znacznie osunęła się w czwartek i trwało to aż do piątkowego zamknięcia. Miało to miejsce po kilkudniowej konsolidacji poprzedzonej niedźwiedzim pin barem stanowiącym potencjalną okazję sprzedażową.

Zwróć uwagę, że wejście na 50% zniesieniu pin bara dawałoby okazję do transakcji po dobrej cenie i pozwalało na utrzymanie się w niej nawet po naruszeniu maksimów świecy sygnalnej przed gwałtownym odwróceniem. Cena obecnie spoczywa na poziomie 0,7650, a więc musimy zobaczyć choćby niewielki wzrost, zanim znów zaczniemy sprzedawać – obserwuj opór w poszukiwaniu sygnałów sprzedażowych; być może w okolicy obszaru przy 0,7810 – 0,7917.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Ropa

W ostatnich miesiącach ropa naftowa znajduje się w trendzie wzrostowym, o czym mówiliśmy w naszych komentarzach. Zauważ, że w zeszłym tygodniu pojawił się sygnał kupna w postaci pin bara, który uformował się we wtorek.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

Po sygnalem tym doszło do kontynuacji trendu, zanim cena utknęła nieco w martwym punkcie na piątkowym zamknięciu. Wykres ten wciąż wygląda bardzo byczo, a zatem będziemy wypatrywać sygnałów kupna z price action na poziomach wsparcia po jakichkolwiek korektach.

Zobacz też:
Artykuły Niala o price action

S&P500

Amerykański indeks S&P500 początkowo wzrastał w ubiegłym tygodniu przed odwróceniem jakie miało miejsce do zamknięcia, nieco ponad krótkoterminowym wsparciem przy 2660. W ostatnich tygodniach nastąpił wzrost cen po wyprzedaży, która odbiła od obszaru na 2560.

Ponownie czekamy na wyraźny sygnał kupna, by w tym tygodniu zajmować pozycje długie. Wypatruj takich sygnałów między 2660 – 2644 na wykresie 4-godzinnym lub dzienny sygnał kupna wykresu, ale także na kluczowym wsparciu przy 2560 – 2530, jeśli cena osunie się do tej strefy w tym tygodniu.

SPI200

Powolny wzrost, który obserwowaliśmy na australijskim indeksie SPI200 w ciągu ostatnich kilku tygodni (po wcześniejszej agresywnej wyprzedaży) może się zatrzymać po tym, jak cena dotarła do kluczowego oporu na 5900 wycofywała się od niego, od minionego czwartku.

Po tym odwróceniu jesteśmy teraz nastawieni na pozycje krótkie i będziemy szukać okazji do sprzedaży po umocnieniach, podczas gdy cena znajduje się poniżej poziomu 5900. I odwrotnie, będziemy również obserwować cofnięcie do wsparcia, a następnie postaramy się wchodzić w pozycje długie po wyraźnym sygnale zakupowym w pobliżu 5678.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here