Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, rynek złota, ropy oraz indeks S&P 500.


EURUSD

Eurodolar konsolidował w minionym tygodniu, co widoczne jest na wykresie dziennym poniżej. Jednakże rynek ten znajduje się w fazie silnego trendu wzrostowego i nie widzimy powodu do zmiany tej tendencji w obecnym tygodniu. Rozglądamy się za cofnięciami przed zakupami zwracając szczególną uwagę na 21-dniowa EMA (niebieska linia) oraz strefę wsparcia / wartości między 1.2090 i 1.1950. Będziemy obserwować wykres 1-, 4-godzinny oraz dzienny w poszukiwaniu sygnałów kupna jeśli pojawia się jakieś osłabienia, podczas gdy cena rozgrywana będzie w obrębie lub ponad omawianą wyżej strefą wsparcia.

GBPUSD

Para GBPUSD umacniała się w ubiegłym tygodniu pomimo niedźwiedziego pin bara jaki uformował się w środę. Widzimy potencjał do dalszych wzrostów w nadchodzących dniach / tygodniach i w związku z tym wciąż chcemy kupować. Traderzy mogą obserwować wsparcie blisko 1.3600 – 1.3650, by tam po cofnięciach wypatrywać okazji do kupna. Możemy również rozważać kupno ponad tą strefą w przypadku osłabień oraz wyraźnego sygnału price action na potwierdzenie.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Ropa

Notowania ropy WTI nieznacznie osunęły się w ubiegłym tygodniu, w ramach ogólnego trendu wzrostowego jaki panuje na tym rynku. Momentum wciąż pozostaje bardzo bycze i mimo, że w piątek uformował się niewielki byczy pin bar, to nie jest dla nas właściwe miejsce, by podejmować się kolejnych długich pozycji. Rozglądamy się za cofnięciem do obszaru wsparcia na 61.00 – 59.00, by kupować na osłabieniach i dołączyć do trendu z obszaru wartości.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Złoto

Złoto w ubiegłym tygodniu konsolidowało w ramach ogólnego trendu wzrostowego jaki panuje na tym rynku. Nasze spojrzenie pozostaje niezmienne od kilku tygodni; szukamy okazji do wejścia w pozycje długie po cofnięciach i sygnale price action lub możemy wchodzić na ślepo, na kluczowym wsparciu przy 1306.00.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

S&P500

Podobnie jak miało to miejsce w ostatnich tygodniach i miesiącach, amerykański indeks S&P500 kontynuował zwyżkę z niewielką tylko korektą. Czekamy na cofnięcie i sygnał price action blisko wsparcia przed wejściem w pozycje długie. Najbliższe i najbardziej oczywiste wsparcie znajduje się w pobliżu obszaru przy 2698 i preferujemy najpierw zobaczyć ruch do tego wsparcia, zanim rozważymy otwarcie świeżych pozycji długich.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here