Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek spot złota oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

EURUSD w ubiegłym tygodniu umacniał się, po tym jak na jego początku przełamany został poziom 1.1185. Obecnie zbliża się do kluczowego obszaru oporu przy 1.1400 – gdzie możemy rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi. Jeśli żaden sygnał się nie pojawi, a cena wciąż będzie rosnąć możliwe, że dojdzie do ponownego testu poprzedniego kluczowego oporu przy 1.1600. Para natomiast wciąż porusza się w długoterminowej konsolidacji, dlatego też szukamy sygnałów sprzedażowych, gdy zbliża się do kluczowych poziomów.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie bez depozytu otrzymasz na start 50 euro.

eurusd-3

GBPUSD

GBPUSD wciąż jest słaby mimo niewielkiego odbicia w ostatnim tygodniu. Cena nadal pozostaje poniżej najbliższego obszaru oporu między 1.3375 – 1.3535 i będziemy kontynuować poszukiwanie okazji sprzedażowych w tym tygodniu na wykresie H1, H4 lub dziennym, dopóki kurs będzie znajdował się poniżej tej strefy.

gbpusd-3

AUDUSD

AUDUSD osłabiał się w ubiegłym tygodniu po serii świec z niedźwiedzimi knotami, które uformowały się na oporze przy 0.7720. Niedźwiedzie nastawienie pozostaje zatem do czasu, aż zamkniemy się ponad ostatnimi maksimami. Możliwe także, że dojdzie w tym tygodniu do przeceny jeśli cena utrzyma się pod niedawnymi szczytami.

audusd-2

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Cena złota znajduje się powyżej kluczowej strefy wsparcia przy 1320.00 – 1310.00 zatem nastawienie jest zakupowe. Jak już wspominałem w niedawnym komentarzu, wybicie ponad świece z niedźwiedzimi knotami jakie uformowały się w ostatnim czasie, może być w tym tygodniu potencjalnym sygnałem zakupowym. Jednakże bardziej konserwatywne podejście zakłada oczekiwanie na cofnięcie do kluczowego obszaru wsparcia przy 1320.00 – 1310.00 i tam rozglądanie się za sygnałami zakupowymi.

gold-5

S&P500

W ostatnich tygodniach indeks S&P500 pozostawał silny i w zasadzie tylko dreptał w pobliżu niedawnych szczytów w czasie ogólnego, silnego trendu wzrostowego. Wolimy jednak przed wejściem zobaczyć cofnięcie do wsparcia przy 2150.00, ale biorąc pod uwagę siłę trendu wzrostowego, może także dojść do wybicia wzrostowego w następstwie byczych pin barów jakie uformowały się w piątek i środę.

sp500-2

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here