Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek spot złota oraz ropy naftowej.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu Eurodolar wystrzelił w górę, zgodnie z byczym momentum, o którym dyskutowaliśmy w ostatnich komentarzach. Możemy rozglądać się za cofnięciami w tym tygodniu, by wchodzić w longi najlepiej po sygnale zakupowym z wykresu 1-, 4-godzinnego lub dziennego. Zwróć uwagę na siłę cofnięć zgodnych z panującym rynkowym momentum kiedy cena wracała się ostatnio do wsparcia przy 1.0830 przed wystrzałem w górę.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD odrobiła część ostatnich strat po cofnięciu w górę kończąc tym samym ubiegły tydzień trochę poniżej 0.7470. Jeśli cena zdoła utrzymać się pod 0.7470 w krótkim terminie możliwe, że na początku tego tygodnia zobaczymy kontynuacje ostatniego trendu spadkowego. Jednakże jeśli cena kontynuuje wzrosty i wybije się powyżej 0.7470 prawdopodobnie zobaczymy test obszaru 0.7522 w nadchodzących dniach. Szukamy okazji do sprzedaży po sygnale price action w obrębie strefy wsparcia przy 0.7522 – 0.7610 i utrzymujemy ten pogląd do czasu zamknięcia ceny z powrotem powyżej 0.7610.

GBPUSD

Para walutowa GBPUSD ruszyła w górę, w ubiegłym tygodniu zgodnie z niedawnym byczym momentum. Momentum i krótkoterminowy trend wciąż jest wzrostowy, dlatego najlepiej będziemy chceli kupować po cofnięciu do wsparcia przy 1.2828 – 1.2755 i sygnale wejścia price action na potwierdzenie.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Ropa

Cena ropy ruszyła w górę w ostatnim tygodniu wybijając maksima w piątek po kilku dniach konsolidacji blisko 48.80. Byki wyraźnie utrzymują tu kontrolę, więc chcemy rozglądać się za zakupami po cofnięciach do wsparcia w tym tygodniu i widzimy obszar wsparcia przy 47.10 – 48.80 jako główną strefę zakupową. Będziemy uważnie rozglądać się za sygnałami kupna price action po osłabieniach / cofnięciach, podczas gdy cena utrzymuje się powyżej 47.10.

Złoto

Po dramatycznej wyprzedaży i spadkowym cofnięciu, złoto wystrzeliło w górę, w minionym tygodniu po wybiciu powyżej oporu przy 1240.00. Momentum jest wyraźnie wzrostowe i możemy rozglądać się za cofnięciami do wsparcia, by wchodzić w longi. Obserwujemy obszar wsparcia między 1240.00 – 1220.00 jako podstawową strefę zakupową w przypadku osłabień.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here