Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPJPY, AUDUSD, rynek spot złota oraz amerykański indeks S&P 500.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu Eurodolar zawrócił w dół do wsparcia blisko 21-dniowej EMA oraz obszaru przy 1.1690. Pozostajemy byczo nastawienie na tej parze, a na tym krótkoterminowym obszarze wsparcia możemy dostrzec kilka świec z byczymi cieniami. Agresywni traderzy mogą rozważyć wejście w okolicach obecnych poziomów, ale bardziej konserwatywni traderzy mogą zechcieć poczekać na większe cofnięcie i bardziej oczywisty sygnał kupna przed wejściem w longa. Kluczowe wsparcie stanowi tu obszar między 1.1450 – 1.1300 i pozostajemy byczo nastawienie dopóki cena utrzymuje się ponad nim.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
AUDUSD

Para walutowa AUDUSD osuwała się przez ostatnie dwa tygodnie, ale trend wciąż jest wzrostowy, a cena odbiła w ubiegłym tygodniu od 0.7380 – poziomu, który w ostatnim przeglądzie omawialiśmy jako dobry do kupna. Zwróć uwagę na byczego pin bara, który uformował się na wykresie tygodniowym poniżej. Sygnał ten utworzył się po powrocie do wcześniejszego oporu blisko 0.7830 – 0.7748, który teraz działa jako kluczowe wsparcie. Na rynku tym widzimy potencjał do wzrostów w nadchodzących dniach i tygodniach i można nadal rozglądać się za kupowaniem po osłabieniach dopóki cena utrzymuje się nad 0.7748.

GBPJPY

GBPJPY osłabia się od tygodni i zauważysz, że nastąpił powrót do spadków po pin barach jaki jakie utworzyły się na początku ubiegłego tygodnia. Nadal możemy szukać okazji do sprzedaży tej pary po krótkoterminowych umocnieniach dopóki cena utrzymuje się pod maksimami wspomnianych pin barów i obszarem zdarzeń blisko 143.10 celując we wsparcie blisko 139.00.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

S&P 500

Indeks S&P 500 osunął się znacznie w ubiegłym tygodniu po nieudanym zamknięciu ponad historycznym maksimami blisko 2480.00 z poprzedniego tygodnia. W tym tygodniu krótkoterminowi traderzy mogą rozglądać się za shortami w okolicach oporu przy 2450.00 lub kupować z oporu na 2400.00 jeśli będzie tam sygnał price action z wykresu 4-godzinnego lub dziennego na potwierdzenie.

Złoto

Na złocie utworzył się niedźwiedzi pin bar na kluczowym oporze blisko 1300.00. Mimo tego niedźwiedziego sygnału z wykresu dziennego, trend wciąż jest wzrostowy i szukamy okazji do kupna po cofnięciach do wsparcia; obserwuje obszar krótkoterminowego wsparcia między 1250.00 – 1267.00 jako silną strefę kupna, do której cena powinna dotrzeć w tym tygodniu.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here