Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek ropy naftowej oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

Eurodolar w ubiegłym tygodniu wspiął się wyżej po niewielkim cofnięciu na jego początku, zgodnie z tym co omawialiśmy w naszym ostatnim przeglądzie rynkowym. Cena obecnie zbliża się do kluczowego obszaru oporu przy 1.0800 – 1.0875 i będziemy wypatrywać tam sygnałów sprzedaży. Jednakże jeśli cena zamknie się powyżej 1.0875 w takiej sytuacji nie będziemy chcieli już dłużej sprzedawać. Bardziej agresywni traderzy mogą również rozważać zakupy po cofnięciach w okolice 1.0620, zgodnie z ostatnią byczą falą.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD wzniosła się w minioną środę znacznie wyżej, zgodnie z ogólnym trendem wzrostowym jak również naszym niedawnym komentarzem, w którym omawialiśmy poszukiwanie okazji do kupna ze wsparcia między 0.7550 – 0.7500. Można kontynuować poszukiwanie okazji do wejścia w pozycje długą jeśli ktoś przegapił ostatni ruch. Krótkoterminowe wsparcie znajduje się tu przy 0.7630, natomiast kluczowe pozostaje na poziomie 0.7500 i tam wypatrywać można sygnałów kupna na wykresie 1- , 4-godzinnym lub dziennym.

GBPUSD

GBPUSD wspiął się w ubiegłym tygodniu na wyższe poziomy w następstwie podniesienia stóp procentowych w USA, co dało efekt odwrotny od tego, czego oczekiwała większość. Cena obecnie porusza się w obrębie kluczowego obszaru oporu 1.2350 – 1.2400 i potrzeba wybicia powyżej tej strefy, by tak naprawdę pojawiły się szanse na kolejne znaczne zwyżki. Będziemy czekać i obserwować jak rozwija się tu akcja cenowa w najbliższym czasie.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Ropa

Miniony tydzień na ropie przyniósł stabilizację w następstwie dużej wyprzedaży jaka miała miejsce dwa tygodnie temu. Utrzymujemy tu nasze niedźwiedzie nastawienie i możemy poszukiwać okazji sprzedażowych po cofnięciu do oporu. Kluczowy opór widzimy na starym wsparciu blisko 50.70 – 51.20 i jest to w tym tygodniu idealny obszar do sprzedaży.

S&P500

Indeks S&P500 został wypchnięty nieco w górę jednak cena w zasadzie po prostu ugrzęzła. Wciąż pozostajemy nastawieni byczo gdyż ogólny trend jest wyraźnie wzrostowy, ale czekamy na wyraźny sygnał zakupowy price action, by wejść w longi. Obserwować można 21-dniową EMA oraz obszar wsparcia przy 2336.00 w celu poszukiwania okazji zakupowych jeśli dojdzie w tym tygodniu do cofnięcia w te okolice.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here