Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD oraz rynek ropy naftowej, złota i amerykański indeks S&P500.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu EURUSD ponownie wrócił ponad opór na 1.1664, który znowu zmienił się we wsparcie. W tym tygodniu pozostajemy nastawieni byczo ponad tym poziomem, pogląd ten jest zgodny z długoterminowym trendem wzrostowym z wykresu tygodniowego. Traderzy mogą rozglądać się za okazjami zakupowymi po osłabieniach ponad 1.1664, celując w niedawny szczyt blisko 1.1880. Wybicie poziomu 1.1880 prawdopodobnie spowodowałoby większy wzrost na parze walutowej EURUSD.

GBPUSD

W naszych ostatnich komentarzach utrzymywaliśmy, że cena może odbić tak długo jak pozostaje ponad kluczowym wsparciem na 1.3040. Zauważ, że cena zaczęła dryfować w górę po ostatnim odbiciu od tego poziomu. Para ta znajduje się obecnie w konsolidacji między wsparciem na 1.3040 i oporem blisko 1.3340 i możemy rozglądać się za zakupami po cofnięciach ponad wsparciem, celując w opór na 1.3340.

Ropa

Notowania ropy naftowej w piątek skierowały się w górę po nieznacznym cofnięciu na początku tygodnia. Cena w ostatnich tygodnia znacznie się umocniła, z łatwością pokonując długoterminowe poziomy oporu. Jak wspominałem w komentarzu z ubiegłego tygodnia, rozglądaliśmy się za cofnięciami w trendzie wzrostowym, by zajmować pozycje długie. W tym tygodniu dalej obowiązuje te podejście. Traderzy powinni obserwować wsparcie między 55.00 i 54.00 i szukać okazji do kupna w tym obszarze po osłabieniu i uformowaniu sygnału z wykresu H1, H4 lub dziennego.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Złoto

W ostatnich tygodniach skupialiśmy się na wsparciu przy 1260.00, które dla kupujących stanowi ‘linię na piasku’. Poziom ten wytrzymał jak widać na poniższym wykresie, a cena w mionym tygodniu zaczęła rosnąć. Zauważ sygnał Fakey na poniższym wykresie, który omawialiśmy w naszej strefie członkowskiej silną okazję zakupową. Wciąż widzimy potencjał do wzrostów, dla tych którzy przegapili wejście, prawdopodobnie do obszaru skupiającego ostatnie maksima blisko 1350.00. Tak długo jak cena znajduje się ponad wsparciem przy 1260.00, możemy nadal rozglądać się za kupowaniem spadków na tym rynku.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

S&P 500

Indeks S&P500 zakończył miniony tydzień niewielką stratą, jednak w czwartek całkiem nieźle odzyskiwał spadki z początku tygodnia. Trend wzrostowy wciąż pozostaje nienaruszony, a nasze podejście nie zmieniło się od ostatnich komentarzy. Wciąż rozglądamy się za zakupami na tym rynku po cofnięciach i sygnale price action. Krótkoterminowy poziom wsparcia znajduje się tu na 2540 i w jego okolicach można się rozglądać za sygnałami kupna po osłabieniach w tym tygodniu

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here