Naga MarketsPo tygodniowej przerwie związanej ze świętami oraz Nowym Rokiem, Nial Fuller przygotował pierwsze weekendowe podsumowanie w 2017. Wewnątrz coś dla sympatyków par walutowych, indeksów oraz rynku towarowego.


EUR/USD – pin bar pod strefa sprzedaży

W zeszłym tygodniu Eurodolar dotarł do kluczowego oporu (a raczej strefy) pomiędzy 1.0530-1.0670, o której dyskutowaliśmy na przestrzeni grudnia. Warto zwrócić uwagę na niedźwiedziego pin bara, który może być sygnałem deprecjacyjnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD D1 -
EUR/USD D1 – pin bar i prognozowane spadki

Pokrywa się bowiem z ogólnym trendem i niedźwiedzią presją. Jeżeli cena utrzyma się pod zasięgiem jednoświecowej formacji, wtedy kolejne dni i tygodnie mogą przynieść spadki.

GBP/USD – spadek pod kluczowe wsparcie

Poziom 1.2335 pełnił rolę kluczowego poziomu wsparcia, o którym Nial Fuller wspominał w ostatnich komentarzach. Zeszły tydzień przyniósł osunięcie ceny poniżej i utrzymała się tam przez kilka sesji. W piątek byki próbowały odwrócić sytuację, jednak bez większych efektów. Dopóki cena znajduje się pod 1.2335 czekamy na podażowe sygnały i krótkie pozycje.

GBP/USD D1
GBP/USD D1 – opór

S&P500 – w kierunku strefy zakupowej

Zdaniem Niala Fullera trend wzrostowy na S&P500 powinien być kontynuowany, jednak zeszły tydzień przyniósł delikatną korektę zmierzającą do poziomu wsparć. Będzie to okazja dołożenia do długich pozycji na korzystniejszych poziomach cenowych, między innymi w okolicach 2212.00-2179.00. Jeżeli w miejscu tym pojawi się jakikolwiek sygnał z Price Action, to rozważymy zakupy.

S&P500 D1 -
S&P500 D1 – w kierunku strefy wsparcia

Ropa WTI – byki nadal górą

Podobnie jak w ostatnim komentarzu dotyczącym ropy, Nial Fuller ponownie zauważa, że wkrótce pojawić może się okazja otwarcia kolejnej długiej pozycji. Jakakolwiek korekta spadkowa powinna być wykorzystana co najmniej do poważnego rozważenia shorta. W tym momencie uwagę zwracamy na $52.20 (krótkoterminowe wsparcie).

Ropa WTI D1 -
Ropa WTI D1 – krótkoterminowe wsparcie

Złoto – długoterminowe wsparcie

Notowania cennego kruszcu kolejny raz w zeszłym roku testowały długoterminowy poziom wsparcia okolic 1130.00. W tym momencie warto zachować szczególną ostrożność i wykorzystać potencjalne sygnały zakupowe z wykresów H4 oraz D1 do podjęcia decyzji o uruchomieniu pozycji skierowanych na północ.

Złoto monthly -
Złoto monthly – długoterminowa strefa wsparcia

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here