Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD oraz rynek spot złota.


EURUSD

Pomimo cofnięcia jakie widzieliśmy w ubiegłym tygodniu, Eurodolar pozostaje w ogólnym trendzie wzrostowym. Cena cofnęła się do wsparcia blisko 1.1715 – 1.1666 i nieznacznie odbiła do zamknięcia tygodnia. Nasz pogląd na ten rynek pozostaje byczy i utrzymamy go dopóki cena znajduje się ponad kluczowym obszarem wsparcia na 1.1666 – 1.1660. Traderzy mogą w tym tygodniu rozglądać się za osłabieniami i sygnałami kupna na lub trochę ponad 1.1660, tak by wejść w long zgodnie z trendem wzrostowym.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

GBPUSD

Kabel nieznacznie odwrócił w ubiegłym tygodniu spadając do 21-dniowej EMA i łapiąc przy tym oddech w trendzie wzrostowym. Pozostajemy tu nastawieni byczo z uwagi na ogólny trend wzrostowy i szukamy okazji do kupna zarówno na ślepo w okolicach 1.3260 lub trochę powyżej albo sygnale price action na potwierdzenie z obecnych poziomów, aż do 1.3260.

AUDUSD

Przez ostatnie kilka tygodni AUDUSD się wycofywał aż do kluczowej strefy wsparcia między 0.7825 – 0.7755, gdzie obecnie spoczywa. Zwróć uwagę na niewielkiego, byczego pin bara, który uformował się w ubiegły czwartek na wsparciu wskazując, że znajduje się na nim trochę zainteresowanych kupnem. Cena musi się utrzymać ponad 0.7755 na zamknięciach dnia, aby naprawdę mieć szansę na znaczący wzrost w tym tygodniu. Czekamy zatem na zdecydowany sygnał kupna blisko lub ponad strefą wsparcia, tak by wchodzić w longi zgodnie z trendem wzrostowym. Bardziej agresywni traderzy mogą uznać czwartkowego pin bara jako potencjalny sygnał do wejścia w pozycję długą mając przy tym na uwadze to, że stop loss powinien się znaleźć znacznie poniżej 0.7755.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Złoto w ubiegłym tygodniu ponownie cofało się na południe w trendzie wzrostowym jaki na tym rynku panował od kilku miesięcy Cena dotarła do ‘linii na piasku’ dla byków gdy cofnęła się do kluczowego wsparcia przy 1275.00, które jednocześnie stanowi minima formacji fakey / pin bar combo widocznej na poniższym wykresie. Jako, że znajdujemy się teraz na wsparciu / strefie zdarzeń pomiędzy 1295.00 – 1275.00 czekamy na wyraźny sygnał price action, by wejść w longi podczas gdy na zamknięciach dnia cena utrzymuje się ponad 1275.00. Jeśli cena zdoła ponownie wzrosnąć w tym tygodniu możliwe, że zobaczymy kolejny duży swing wzrostowy ponownie testujący strefę przy 1330.00.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here