Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek spot złota, ropy naftowej, ale także pod uwagę wzięty został australijski indeks akcji SPI200.


EURUSD

Na głównej parze walutowej doszło w piątek do wyprzedaży po kilkudniowej konsolidacji jaki miała miejsce wcześniej, ale także po sprzedażowym pin barze z ubiegłego tygodnia. Prawdopodobnie w tym tygodniu zobaczymy dalsze spadki w kierunku wsparcia przy 1.1045. Traderzy, którzy nie mają jeszcze pozycji krótkich mogą rozglądać się za okazjami sprzedażowymi po korektach wzrostowych.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie otrzymasz bonus powitalny w wysokości 50 euro.

eurusd-3

GBPUSD

Wyprzedaż w piątek pojawiła się także na parze walutowej GBPUSD, gdzie wcześniej akcja cenowa była trochę wolniejsza, a na oporze utworzyła się formacja inside bar. Wspomniany inside bar był dobrą okazją do zajmowania pozycji krótkich. Nasze nastawienie na tej parze walutowej pozostaje niedźwiedzie już od miesięcy. Potencjał spadkowy obowiązuje w tym tygodniu dopóki cena znajduje się poniżej 1.3375. Traderzy mogą rozglądać się za okazjami do zajmowania pozycji krótkich po jakichkolwiek krótkoterminowych umocnieniach.

gbpusd-2

AUDUSD

Para walutowa AUDUSD skierowała się na południe po sprzedażowym pin barze. Nastawienie wciąż pozostaje tu spadkowe i każdy kto nie zajął jeszcze pozycji krótkiej może wykorzystać do tego potencjalne umocnienia i celować w obszar wsparcia przy 0.7400.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

audusd-4


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Cena złotego kruszcu ponownie dociera do kluczowego obszaru wsparcia przy 1310.00 – 1300.00. Wciąż w tym miejscu rozglądamy się za sygnałami zakupowymi, gdyż jest to bardzo silny obszar wsparcia. Jeśli jasny sygnał się nie pojawi, pozostaniemy z boku i poczekamy na dalszy rozwój sytuacji. Zamknięcie poniżej poziomu 1300.00 przynajmniej na chwilę unieważni nasze bycze nastawienie na tym walorze.

gold-3

Ropa

Po rajdzie do poziomów oporu w ostatnich tygodniach wreszcie na ropie doszło do wyprzedaży. Postrzegamy obecnie ten rynek jako niedźwiedzi i dopóki cena znajduje się pod strefą 44.40 – 46.40 wygląda on na słaby. Obserwujemy zatem krótkoterminowe umocnienia w poszukiwaniu potencjalnej okazji sprzedażowej z price action w obrębie obszaru oporu 44.40 – 46.40.

oil-1

SPI200

Nasze nastawienie pozostaje spadkowe na SPI200, gdyż główny opór przy 5434.00 dobrze utrzymuje ceny. Szczególną uwagę należy zwrócić na 21-dniową EMA, która stanowi opór dynamiczny, a także na wspomniany już poziom 5434.00. Jeśli cena w tym tygodniu wzniesie się do tej strefy, można rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi.

spi200-2

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here