Naga MarketsArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, rynek złota, ropy naftowej oraz indeks S&P 500. Oryginalny tekst znajduje się pod linkiem.


EURUSD

Miniony tydzień na wykresie EURUSD przyniósł pewne wzrosty, odbijając się od testowanej wcześniej strefy 1,2200. Warto zwrócić uwagę na fałszywe wybicie oporu w rejonie 1,2520, które pojawiło się na wykresie w ostatni piątek. Słabość, której dano wyraz w trakcie ostatniej sesji minionego tygodnia może zatem być kontynuowana, jako że kilka tygodni temu w testowanym rejonie pojawił się pinbar. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Wciąż pozostajemy jednak w trendzie wzrostowym, dlatego spadki należy traktować jako okazję do zakupów. Długimi pozycjami warto zainteresować się w rejonie 1,2200, bądź nawet w pobliżu EMA 21 (niebieska linia).

AUDUSD

Na wykresie pary dostrzegamy wyraźną korektę spadków, która rozpoczęła się od testu wsparcia w rejonie 0,7750. Nadal uważam, że warto poszukiwać lokalnych dołków i dołączyć się do kupujących. Jako, że cena pozostaje względnie daleko od wsparcia warto zejść na niższe interwały i na nich poszukiwać okazji. 

USDJPY

USDJPY odnotowało sporą przecenę w ostatnich tygodniach, lecz wydaje się, że cena znalazła dość silne wsparcie w pobliżu 105,50 formując w miniony piątek byczy pinbar. Ze względu, że formacja ta pojawiła się akurat w rejonie długoterminowego wsparcia jest to czytelny sygnał do wejścia w długie pozycje. Warto jednak pamiętać o tym, że wciąż obowiązuje trend spadkowy, który może dość wyraźnie naruszyć nasze longi. Posiadacze długich pozycji mogą rozważyć wyjście w rejonie 108,00 i zmienić swoje nastawienie dołączając w tym miejscu do niedźwiedzi. 

Chcąc handlować w oparciu o strategie Niala Fullera, sprawdź brokerów Forex oferujących nowojorskie godziny zamknięcia świec

Gold

Również na złocie odnotowaliśmy zauważalne wzrosty w minionym tygodniu. Pinbar jaki powstał nad kluczową strefą wsparcia zakończył korektę i doprowadził do testu ostatniego szczytu. Cena dotarła do okolic 1360.00 w miniony piątek po czym zawróciła sygnalizując potencjalny powrót niedźwiedzi. Niemniej jednak pozostaję byczo nastawiony do złota i czekam na okazję do kupna. Traderzy mogą śledzić wykres i wykorzystać potencjalny test 1306,00 z racji tego, że odbicie od tych okolic jest wysoce prawdopodobne. 

S&P500

Indeks z duzą siłą powrócił do wzrostów kreując nie tylko wysoką zmienność ale i pinbar o wyraźnym, długim dolnym cieniu. Pozostaję bardzo byczo nastawiony do indeksu z racji takiej reakcji i podejrzewam, że okolice 2530,00 będą silnym wsparciem w przyszłości. 


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here