Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, AUDUSD, rynek ropy naftowej oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

Silny trend spadkowy na EURUSD pozostaje nienaruszony w związku z czym poszukujemy okazji sprzedażowych. Zwróć uwagę na spadkowego pin bara z wykresu tygodniowego, który jest odzwierciedleniem obecnej siły niedźwiedzi. Cena prawdopodobnie będzie zmierzać do parytetu i traderzy mogą obserwować umocnienia w celu poszukiwania okazji sprzedażowych. Istotna strefa oporu znajduje się między 1.0530 – 1.0670 i zarówno tam jak i w kanale średnich EMA 8/21 poszukiwać można okazji sprzedażowych.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

eurusd-2

AUDUSD

W ostatnim komentarzu ostrzegaliśmy przed możliwą wyprzedażą jeśli cena utrzyma się pod kluczowym oporem przy 0.7505. Po ostatniej próbie przełamania tego poziomu utworzyło się fałszywe wybicie, co w ubiegłym tygodniu doprowadziło do znacznej przeceny. Niedźwiedzie wyraźnie kontrolują ten rynek, dlatego też poszukiwać będziemy okazji sprzedażowych. Traderzy mogą rozglądać się za umocnieniami w cenie, by wchodzić w pozycje krótkie dopóki cena znajduje się pod kluczowym poziomem 0.7505.

audusd-1

Ropa

Jak omawialiśmy w ostatnim komentarzu dotyczącym rynku ropy, ten porusza się w trendzie wzrostowym, a cena prężnie utrzymuje się ponad wsparciem przy 49.30. Widzieliśmy także test poziomu 52.00 i ruch ponad nim, zanim doszło do ubiegłotygodniowego cofnięcia. Cena obecnie konsoliduje trochę ponad wsparciem przy 49.30 przed wykonaniem kolejnego ruchu. Z tego miejsca najlepiej gdybyśmy doczekali się czystego sygnału zakupowego price action przed ponownym wejściem w pozycje długie. Bardziej doświadczeni traderzy rynku ropy mogą rozgrywać pozycje długie na wykresach intraday, podczas gdy cena wciąż znajduje się na lub powyżej obszaru przy 49.30.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

oil-2


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

S&P 500

Indeks S&P500 pozostaje w bardzo silnym trendzie wzrostowym o czym wspominaliśmy w ostatnich przeglądach. W ubiegłym tygodniu uformował się setup inside bar wskazujący na to, że zbliża się kolejny ruch. Całkiem możliwe, że zobaczymy fałszywe wybicie z tej formacji, co doprowadziłoby do utworzenia setupu Fakey na początku obecnego tygodnia. Alternatywnie, będziemy rozglądać się za kolejnymi sygnałami zakupowymi po cofnięciach. Oczekujemy bowiem, że cena zawróci w kierunku ostatnich szczytów, które wyznaczają krótkoterminowe wsparcie przy 2212.

sp500-1

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here