Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, USDJPY, AUDUSD, rynek spot złota oraz australijski indeks SPI 200.


EURUSD

Eurodolar na krótko zanurkował w ostatni czwartek po niedźwiedzim pin barze ze środy, jednakże ceny w piątek łagodnie odzyskiwały i zamknęliśmy tydzień powyżej wsparcia na 1.1100. Pozostajemy byczo nastawieni powyżej wsparcia przy 1.1100 i 1.0900 na wykresie dziennym i będziemy rozglądać się za wyraźnymi sygnałami price action, by wchodzić w pozycje długie. Cena zbliża się do kluczowego oporu długoterminowego z wykresu tygodniowego na między 1.1400 – 1.1600, który może być celem dla tego wzrostowego swingu i w tym punkcie moglibyśmy rozważać krótką sprzedaż.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
USDJPY

Para walutowa USDJPY agresywnie odbiła od wsparcia przy 109.10 w ostatni czwartek i na nowo spotkała się z kluczowym poziomem 110.00. Obecnie cena utknęła w zakresie między 109.00 i 112-114.00. Wykres tygodniowy ukazuje dwie następujące po sobie świece z byczymi knotami wskazujące, że możemy zobaczyć jakiś tymczasowy ruch wzrostowy na USDJPY jeśli zdołamy utrzymać się powyżej ostatniego dołka przy 109.00. Agresywni traderzy w tym tygodniu mogą rozglądać się za kupnem w pobliżu 110.00 i pojechać z rynkiem w górę, do górnego ograniczenia zakresu przy 112-114.00. Wtedy możemy zobaczyć sygnały sprzedażowe w obszarze oporu.

AUDUSD

Para AUDUSD wykazywała oznaki odwrotu na poziomie oporu 0.7600 w połowie ubiegłego tygodnia, jednak w piątek cena ponownie ruszyła w górę zamykając się nieco ponad nim. Poczekamy i zobaczymy jak rozwinie się tu akcja cenowa, ale prawdopodobnie zobaczymy próbę retestu kluczowego oporu w pobliżu szczytu aktualnego zakresu przy 0.7750 przed znacznym spadkiem. Podczas gdy w krótkim terminie akcja cenowa wygląda byczo, wykres średnioterminowy pozostaje w wyraźnym zakresie, a my wciąż pozostajemy nieznacznie bardziej niedźwiedzi ze względu na kluczowy opór znajdujący się tuż nad nami.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Złoto przez ostatnie trzy dni odwróciło się ku spadkom po kilku niedźwiedzich formacjach z wykresu dziennego. Podczas gdy dochodzi do cofnięcia musimy pamiętać, że wykres technicznie pozostaje w trendzie wzrostowym, dlatego też chcemy teraz rozglądać się za okazjami do kupna. Możemy takich okazji wypatrywać w tym tygodniu pomiędzy 1245 – 1225. Patrząc na wykres długoterminowy możemy zauważyć łagodną tendencję wzrostową, tak więc oczekujemy kontynuacji tworzenia się swingów wzrostowych do czasu aż zawiedzie główne wsparcie na poziomie 1120-1180.

SPI 200

W ubiegłym tygodniu sugerowaliśmy sprzedawanie SPI 200 w pobliżu oporu przy 5800. Także w tym tygodniu poziom 5800 pozostaje ‘linią na piasku’. Za sprzedażą można się rozglądać po umocnieniach do obszaru między 5750 – 5800 i oczekiwać potencjalnego odwrotu w kierunku obszaru wsparcia przy 5660.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here