Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, amerykański indeks akcyjny S&P500 oraz rynek spot złota.


EURUSD

Przez ostatnie 3 tygodnie kurs pary walutowej EURUSD poruszał się w konsolidacji, w następstwie dużej wyprzedaży jaka miała miejsce po brytyjskim referendum. W ubiegłym tygodniu cena fałszywie wybiła się ponad opór przy 1.1130, drugi raz w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Te fałszywe wybicia w połączeniu z poprzedzającą je wyprzedażą sprawiają, że w tym tygodniu nasze nastawienie na parze walutowej EURUSD jest niedźwiedzie. Jednakże biorąc pod uwagę konsolidację na wykresie, czekamy na oczywisty sygnał price action z wykresu dziennego lub 4-godzinnego, najlepiej po jakichś krótkoterminowych umocnieniach, zanim wejdziemy w pozycję długą. Nasze nastawienie na spadki pozostaje aktualne do czasu jak cena utrzymuje się na zamknięciu poniżej 1.1130.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie bez depozytu otrzymasz na start 50 euro.

eurusd-2

GBPUSD

W ubiegłym tygodniu na GBPUSD kurs nieco odzyskiwał po dramatycznej wyprzedaży jakiej byliśmy świadkami w poprzednich tygodniach. Cena poruszając się w górę osiągnęła poziom oporu niedaleko 1.3500 po czym w piątek doszło do odwrócenia i uformowania się niedźwiedziej świecy. Wygląda na to, że cena teraz stanowczo utrzymuje się pod oporem i będziemy w tym tygodniu szukać okazji do wejścia w pozycje krótkie po umocnieniach, dopóki pozostajemy pod obszarem przy 1.3500 – 1.3530.

gbpusd-2

AUDUSD

W ubiegłym tygodniu na AUDUSD miał miejsce test kluczowego oporu przy 0.7644 zanim cena odbiła od niego podczas piątkowej sesji. Zauważ, że wybicie z podwójnego inside bara pod koniec tygodnia okazało się fałszywe. Cena może teraz spaść niżej w tym tygodniu, właśnie w następstwie tego fałszywego wybicia, jednakże krótkoterminowe momentum wciąż jest wzrostowe, a silne wsparcie znajduje się niedaleko 0.7500 – 0.7420. Zejście niżej może być zatem okazją zakupową, tak więc będziemy obserwowali czy pojawi się jakiś sygnał z price action na potwierdzenie tego poglądu. Biorąc pod uwagę niedawną siłę AUDUSD, chcielibyśmy na chwilę obecną unikać sprzedawania.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

audusd-1

S&P500

S&P500 wybił się w górę i kontynuując trend wzrostowy ustanowił nowe, historyczne szczyty. W komentarzu dla członków omawialiśmy zakupowego pin bara, który uformował się 6-go lipca i właśnie od wtedy możemy obserwować wypchnięcie ceny w górę. Krótkoterminowe wsparcie znajduje się niżej, w obszarze przy 2120 – 2105, a nasze nastawienie pozostaje bycze dopóki cena utrzymuje się ponad kluczową strefą wsparcia przy 2065 – 2040.

sp500-2

Złoto

Cena złotego kruszcu cofała się w ubiegłym tygodniu, jednakże tendencja wzrostowa wciąż jest nienaruszona. Będziemy uważnie rozglądać się za zakupowymi sygnałami price action na wsparciu przy 1305, a nasz byczy pogląd na rynek pozostanie aktualny dopóki cena znajduje się ponad kluczowym wsparciem przy 1250.

gold-2

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here