Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek spot złota oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

W ubiegłym tygodniu na EURUSD zagościło wzrostowe momentum, które zaprowadziło tę parę do kluczowego oporu przy 1.0670. Na wykresie dziennym pojawił się byczy pin bar, który zaznaczony został na poniższym wykresie. Jeśli cena wybije się ponad kluczowy opór, spodziewany jest ruch wzrostowy do obszaru zlokalizowanego przy 1.0875. Taka transakcja w tym tygodniu jest bardziej ryzykowna, ale warta rozważenia z wykorzystaniem ciasnego stopa. Jednakże biorąc pod uwagę długoterminowy trend spadkowy jaki ma miejsce na tej parze, możemy rozważać również sprzedawanie w okolicach kluczowego oporu przy 1.0875 lub trochę niżej po sprzedażowym sygnale price action.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

eurusd-2

GBPUSD

W minionym tygodniu GBPUSD konsolidował, kierując się zasadniczo do nikąd i formując naprzemiennie bycze i niedźwiedzie pin bary. Kluczowym poziomem znajdującym się wyżej wciąż jest 1.2335 i jak widzisz, pin bar uformowany w czwartek jest zgodny z trendem spadkowym. Musimy jednak pamiętać, że cena testuje poziom w pobliżu 1.2100, gdzie poprzednio GBPUSD znalazł silne wsparcie, dlatego też stawiania na dalsze spadki w tym miejscu niesie pewne ryzyko. (Przypis: rynek otworzył się luką i ustanowił nowe minima kontynuując tym samym trend spadkowy)

gbpusd-2

AUDUSD

Na AUDUSD “linią na piasku” dla sprzedających jest teraz obszar przy 0.7505 – 0.7519. W tym tygodniu może przyciągnąć on sprzedających, jednakże warto mieć na uwadze silne bycze momentum jakie kryje się za obecnym ruchem wzrostowy, a także możliwą obecność mnóstwa zleceń stop loss powyżej poziomu 0.7519, dlatego też możliwe, że na początku tego tygodnia dojdzie do rajdu związanego z pokrywaniem pozycji krótkich i ostatecznie wyczerpania ruchu wzrostowego. Będziemy zwracać uwagę na sygnały sprzedażowe kiedy cena wejdzie w silną strefę oporu (pomiędzy 0.7519 – 0.7735). Czekamy teraz na dalszy rozwój wydarzeń.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

audusd-2


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Po tym jak wytrzymało wsparcie przy 1130.00 – 1140.00, o którym od kilku tygodni wspominaliśmy w naszych komentarzach ostatnich tygodni, rynek złota kontynuował budowę bazy i trendował w górę. Dopóki znajdujemy się powyżej wspomnianego wsparcia, wciąż widzimy potencjał dalszych wzrostów w kierunku obszaru oporu przy 1240.00. Traderzy w tym tygodniu mogą rozważać zajmowanie pozycji długich po osłabieniach lub wyraźnym, byczym sygnale price action.

gold-3

S&P500

Na S&P500 w ubiegłym tygodniu miała miejsce konsolidacja, ale dopóki znajduje się on powyżej kluczowych wsparć przy 2227.00 oraz 2217.00, byki zdecydowanie kontrolują ten rynek, a wieloletni trend wzrostowy jest kontynuowany. Widzimy byczy pin bar na interwale dziennym, który uformował się w miniony czwartek, ale biorąc pod uwagę jego pozycję wobec poprzedniego oporu oraz wieloletnich maksimów, trudno powiedzieć czy sygnał ten doprowadzi do wzrostowego wybicia. Możliwe, że lepszym pomysłem będzie zaczekanie na wybicie i zamknięcie na wyższych poziomach i dopiero wtedy rozglądanie się za wejściem w longi. Można również poczekać na głębsze cofnięcie w kierunku wsparcia przy 2227 i tam szukać okazji zakupowych. Tak czy inaczej, rynek ten jest silnie nastawiony na wzrosty i wybraną strategią pozostają zakupy po cofnięciach.

sp500-3

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here