Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD,rynek złota, ropy naftowej oraz indeks S&P 500. Oryginalny tekst znajduje się pod linkiem.


EURUSD

Kurs EURUSD pozostaje w zakresie pomiędzy kluczowym wsparciem na 1.2140, a oporem w okolicach 1.2540. W zeszłym tygodniu wypatrywaliśmy cofnięcia do wsparcia, by stać się kupującymi i mówiliśmy o potencjalnej strefie zakupowej rozciągającej się od krótkoterminowego poziomu 1.2250 do 1.2140.

Widzimy, że w ubiegłym tygodniu cena odbiła od poziomu 1.2250 przed tym jak ponownie, nieznacznie cofała się do zamknięcia tygodnia. Nasz pogląd na ten tydzień pozostaje podobny; szukamy okazji do kupna w strefie wsparcia od 1.2250 do 1.2140, najlepiej po wyraźnym sygnale price action chcąc dotrzeć aż do górnej granicy zakresu blisko 1.2540.

GBPUSD

GBPUSD odbił w górę po krótkim teście wsparcia przy 1.3990 na początku minionego tygodnia; poziom ten omawialiśmy w naszym poprzednim komentarzu jako odpowiedni, by dokonywać z niego zakupów. Cena zbliżyła się do kluczowego oporu na 1.4340 i w piątek tuż pod nim uformowała się niewielka świeca z niedźwiedzim cieniem, a zatem możliwe, że ​​na początku obecnego tygodnia zaobserwujemy cofnięcie.

Nasze nastawienie pozostaje bycze, zgodnie z ogólnym trendem wzrostowym, więc wszelkie spadkowe korekty postrzegane są jako potencjalne możliwości zakupowe, jeśli powstanie odpowiednia sytuacja na wykresie. Wciąż mamy spory obszar wsparcia między 1.3990 – 1.3750 i w przypadku cofnięcia, to właśnie na nim będziemy się skupiać w tym tygodniu. Sygnałów price action do zajmowania pozycji długiej wypatrywać można zatem od 1.3990 do 1.3750, a nasze bycze nastawienie utrzymujemy dopóki cena pozostaje ponad 1.3750.

Złoto

Złoto w ubiegłym tygodniu rosło, testując kluczowy opór w okolicach 1360 po naszym komentarzu z 9 kwietnia, w którym dyskutowaliśmy o zakupach na tym rynku. Nadal widzimy, że handel odbywa się w zakresie między 1365 a strefą wsparcia przy 1307 / 1295, jednak ogólny trend pozostaje wzrostowy, a zatem chcemy kupować, tak jak ma to z resztą miejsce od kilku miesięcy.

Podobnie jak w ostatnich tygodniach, nadal okazję do długich pozycji na złocie upatrujemy w przypadku cofnięcia do okolic 1307 do 1320. Sygnałów kupna z price action w tym tygodniu wypatrywać można po korekcie do obszaru wsparcia między 1320 – 1307 z celem na oporze przy 1365.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Zobacz też:
Artykuły Niala o price action

Ropa

W minionym tygodniu ropa naftowa wystrzeliła w górę, gdy doszło do odwrócenia od obszaru wsparcia przy 62.00, co stanowiło również lokację pin bara z 4 kwietnia. Ropa pozostaje w długoterminowym trendzie wzrostowym, gdzie przerwę stanowią znaczne cofnięcia / swingi z powrotem do wsparcia.

W związku z tym postaramy się ponownie wchodzić w pozycje długie. Ci którzy przegapili ostatnie wejście, wypatrywać mogą cofnięcia do wsparcia i kolejnego, wyraźnego sygnału price action. Zamknięcie w zeszłym tygodniu ponad oporem przy 66.55 traktować można jako kolejny znak kontrolowania rynku przez byki, a więc traderzy mogą wypatrywać w tym tygodniu niewielkich cofnięć na wykresie 1-, 4-godzinnym lub dziennym i szukać okazji do wejścia po sygnale price action.
Uwaga: Mimo, że cena ledwo naruszyła minimum pin bara z 4 kwietnia, szerszy stop loss lub trick wejścia, utrzymałby cię w tej transakcji z bardzo ładnym zyskiem.

S&P500

W ubiegłym tygodniu cena indeksu S&P500 rosła w nieco wolniejszym tempie po ostatniej zmienności, jaką obserwowaliśmy na tym rynku. Indeks ten pozostaje w długoterminowym rynku byka pomimo niedawnego osłabienia cenowych oraz ekstremalnej wyprzedaży, którą widzieliśmy kilka tygodni temu.

Cena gwałtownie odbiła od strefy wsparcia na 2530, a więc nadal zwracamy uwagę na ten obszar w poszukiwaniu sygnałów kupna, podczas gdy cena konsoliduje tuż nad nim. W tym tygodniu będziemy wypatrywać sygnałów kupna lub potencjalnie wchodzić na ślepo ze wsparcia między 2560 – 2530.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here