Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, rynek złota oraz indeksy: S&P 500 i China 50.


EURUSD

Ruchy, które widzieliśmy w ubiegłym tygodniu na EURUSD były szalone, absolutnie ogromne. Przez ostatnie kilka tygodni byliśmy nastawieni na pozycje długie, chcąc kupować Eurodolara po cofnięciu do wsparcia, a rynek dał nam w końcu na to szansę w ubiegłym tygodniu. Oto kluczowe punkty do zrozumienia.

  • Poprzednio chcieliśmy kupować ze strefy pomiędzy 1.1950 – 1.1860, o czym możesz przeczytać w komentarzu z 8-go stycznia. Perspektywa ta jest zgodna z trendem wzrostowym w jakim znajduje się EURUSD oraz byczym pin barem z wykresu miesięcznego, który uformował się w grudniu (sprawdź wykres miesięczny, by się o tym przekonać).
  • Na drugim wykresie EURUSD widzimy, że cena cofnęła się do strefy wsparcia na 1.1950 – 1.1860, z której chcieliśmy kupować, dostarczając tym samym możliwość wejścia na rynek w połowie tygodnia. Cena wzrosła w czwartek i piątek przynosząc znaczny zysk każdemu, kto kupił w pobliżu naszej rekomendowanej strefy.
  • Ważne jest, by zwrócić uwagę na niedźwiedziego pin bara z ubiegłej środy, którego nie rozpatrywaliśmy jako sygnału sprzedaży, a sentyment ten został odzwierciedlony w komentarzu dla członków tego dnia. Stanowczo trzymaliśmy się byczego nastawienia, gdyż wiemy, że zawsze do rozważenia pozostaje jakiś kontekst; doświadczeni traderzy wiedzą kiedy zignorować fałszywy, a także kiedy techniczny obraz nie jest zgodny. Dlatego zawsze powtarzam, że musimy czytać wykres od lewej do prawej oraz na wielu ramach czasowych, a nie tylko szukać sygnałów wejścia. Wiedza o tym, kiedy trzymać się oryginalnego planu i ignorować sygnały przeciwne do panującej tendencji jest częścią umiejętności doświadczonego profesjonalisty oraz czymś, co szerzej przedstawiam w mojej strefie członkowskiej.
  • Idąc dalej, ci, którzy nie zajęli jeszcze pozycji długiej wciąż mogą rozglądać się za szansą ku temu. Możemy czekać na kolejne cofnięcie do wsparcia w pobliżu 1.2090 – 1.1950 i rozglądać się za ponownym dołączeniem do trendu wzrostowego.

Spójrz na wykres dzienny EURUSD przed / po z ostatnich dwóch tygodni:

GBPUSD

Świeca z cieniem jest sygnałem price action, który omawiam szczegółowo na moim kursie. Jest on bardzo skuteczny na rynku w trendzie lub po cofnięciu. W zeszłym tygodniu na GBPUSD, formacja ta doprowadziła do potencjalnie bardzo zyskownej transakcji. W komentarzu dla członków z 11-go stycznia omawialiśmy tę byczą świecę, która miała potencjalnie doprowadzić do wybicia i kontynuacji silnego trendu wzrostowego. Możesz zobaczyć, co wydarzyło się po tym sygnale do tej pory.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Na tym rynku widzimy dalszy potencjał do wzrostu i będziemy nadal wypatrywać sygnałów kupna po osłabieniach / cofnięciach w tym tygodniu. Traderzy powinni obserwować poziom 1.3600 w poszukiwaniu okazji zakupowych po cofnięciu, aż do poziomu 1.3450.

Złoto

Złoto nadal rośnie i chcieliśmy je kupować w ciągu ostatnich tygodni po odbiciu od dołka blisko 1240.00. We wtorek utworzyła się formacja inside bar wskazując na możliwą kontynuację wzrostów po wybiciu. Silne wybicie nastąpiło w piątek ukazując potęgę handlu na podstawie formacji inside bar, na rynkach o znacznym momentum. Widzimy tu potencjał do dalszych wzrostów, a ci którzy przegapili wejście z ubiegłego tygodnia mogą wypatrywać korekt i wchodzić po nowym sygnale. W tym tygodniu krótkoterminowe wsparcie zapewnia 1306.00; szukać można okazji do kupna na tym poziomie lub trochę ponad nim.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

S&P 500

Szalony trend wzrostowy na S&P 500 każdego tygodnia pnie się w górę. Jest to dowód na to, że rynki mogą poruszać się dalej niż nam się wydaje, a zatem powinniśmy utrzymywać transakcję z trendem, dopóki akcja cenowa nie powiem nam, że to już koniec. W tym tygodniu możemy obserwować wykres 1-, 4-godziny lub dzienny w poszukiwaniu sygnałów kupna po korektach / osłabieniach. Zwróć uwagę na niewielki pin bar jaki uformował się w minioną środę; w silnym trendzie jak ten, takie sygnały również warto wziąć pod uwagę. Najważniejsze wsparcia do obserwacji to 21-dniowa EMA (niebieska) oraz obszar przy 2698.00, skąd można szukać okazji na zajęcie pozycji długiej.

China 50

Po naszej ubiegłotygodniowej dyskusji, gdzie mówiliśmy o zgodnych z trendem longach na indeksie China 50, cena ponownie została wypchnięta w górę. Na początku ubiegłego tygodnia miało miejsce minimalne cofnięcie, które przybrało formę wybicia z inside bara jakie mogli wykorzystać na dołączenie do trendu doświadczeni traderzy price action. Nasze nastawienie na tym wykresie wciąż sprzyja wzrostom, a zatem traderzy mogą w tym tygodniu obserwować cofnięcia z sygnałem price action. Byczo nastawieni pozostajemy dopóki cena utrzymuje się ponad 13445 oraz 21-dniową EMA.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Wreszcie coś trafił i cieszy się jak dziecko. Wychodzi na to że pozycje wziął bez sygnału PA. A ile to artykułów nie na płodził żeby cierpliwie czekać na sygnał. 🙂 Oczywiście wszystkiego się dowiecie jak zapłacicie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here