Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, NZDUSD, USDJPY oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

Cena przez ostatnie dwa tygododnie mierzy się z oporem przy 1.1185, ale nie jest w stanie utrzymać się ponad nim. Pojawił się nawet niedźwiedzi pin bar, który pokazuje odrzucenie tego poziomu. Akcja cenowa na tej parze wskazuje na możliwą wyprzedaż, jednakże biorąc pod uwagę wzburzoną dynamikę rynku jaką mogliśmy ostatnio obserwować, na razie pozostajemy z boku, ale utrzymujemy niedźwiedzie nastawienie dopóki cena utrzymuje się poniżej poziomu 1.1185.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie bez depozytu otrzymasz na start 50 euro.

eurusd-2

GBPUSD

Na parze walutowej GBPUSD wciąż widać osłabienie podczas rozwijającego się trendu spadkowego. W ostatni wtorek pojawiła się formacja inside bar widoczna na poniższym wykresie i kurs spadł zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Traderzy, którzy nie zajęli jeszcze pozycji krótkiej mogą rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi po jakichkolwiek umocnieniach w tym tygodniu. Istotne jest jednak, by cena utrzymała się pod kluczowym oporem przy 1.3533

gbpusd-2

NZDUSD

Na NZDUSD w ostatni czwartek uformował się spory pin bar ukazujący duże wyczerpanie i odrzucenie poziomu 0.7290/0.73000. Zauważ, że cena w piątek dotarła w okolice połowy zakresu tego pin bara. Wiele osób weszło na krótko po tym sygnale z potencjałem na 100-200 pipsów spadku w tym tygodniu i możliwym re-teście obszaru 0.6960.

nzdusd

USDJPY

W ostatnim tygodniu na USDJPY widoczna była konsolidacja w wąskim zakresie poniżej krótkoterminowego oporu przy 103.20. Rynek ten jednak nadal wygląda na słaby, a trend pozostaje spadkowy. Nasze nastawienie pozostaje spadkowe dopóki cena utrzymuje się pod 103.20 i będziemy obserwować czy pojawią się w tym tygodniu jakieś sygnały sprzedażowe po jakichkolwiek umocnieniach.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

usdjpy-3

S&P500

Indeks S&P500 pozostaje w silnym trendzie wzrostowym i w ostatnim tygodniu widzieliśmy wzrost cen ponad niedawne maksima. Preferujemy zakupy po cofnięciu i możemy obserwować krótkoterminowe wsparcie przy 2150.00, gdyż tam mogą pojawić się w tym tygodniu sygnały zakupowe. Bardziej agresywni traderzy mogą również rozważać wejście w longi po formacji inside bar jaka utworzyła się w piątek.

sp500-1

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here