Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek spot złota oraz ropy naftowej.


EURUSD

Eurodolar w ubiegłym tygodniu cofnął się do wsparcia blisko 1.0830 i odbił od niego do piątkowego zamknięcia. Obserwowaliśmy tę parę na wypadek cofnięcia takiego jak to, by wejść w longi, zgodnie z komentarzem, z minionego tygodnia. Traderzy mogą nadal szukać okazji zakupowych po osłabieniach w tym tygodniu, najlepiej po sygnale zakupowym price action ze wsparcia i zgodnie z obecnym trendem wzrostowym jaki panuje na tym rynku.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

AUDUSD

Kurs pary walutowej AUDUSD konsolidował w minionym tygodniu aż do piątku kiedy doszło do próby pchnięcia w górę, jednak na rynku pojawiły się niedźwiedzie i do zamknięcia zepchnęły cenę w dół. Z tego odwrócenia w piątek utworzyła się formacja Fakey, która w tym tygodniu może być katalizatorem wznawiającym spadek cen. Pozostajemy nastawieni na spadki dopóki cena utrzymuje się pod kluczową strefą oporu między 0.7555 – 0.7611. Rozglądaj się za okazjami sprzedażowymi blisko 0.7470 jeśli cena nadal będzie wzrastać w tym tygodniu.

GBPUSD

Kurs GBPUSD nieznacznie obniżył się w ubiegłym tygodniu i zakończył go trochę powyżej krótkoterminowego wsparcia przy 1.2828. Tak jak ostatnio omawialiśmy, traderzy którzy nie mają jeszcze pozycji długich wciąż mogą rozglądać się za cofnięciami i najlepiej po sygnale zakupowym price action z wykresu H1, H4 lub dziennego wchodzić w longi. Obserwujemy krótkoterminową strefę wsparcia między 1.2828 – 1.2755, by z niej dokonywać zakupów.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Ropa

Cena ropy wzrastała w ubiegłym tygodniu, ale wydaje się być niezdecydowana na obecnych poziomach, trochę pod krótkoterminowym oporem przy 48.80. Spora wyprzedaż poprzedzała niedawne odwrócenie i mnóstwo oporów jest teraz nad obecnymi cenami, dlatego też nie byłbym zaskoczony widząc spadek cen w najbliższych dniach i tygodniach. Szukamy sygnałów sprzedaży z price action w strefie oporu między 48.80 – 51.20.

Złoto

Złoto utrzymało się w ubiegłym tygodniu nieco powyżej wsparcia przy 1220.00 po krótkim spadku poniżej tego poziomu jaki miał miejsce na początku tygodnia. Biorąc pod uwagę niedawne niedźwiedzie momentum, cena nadal może zniżkować w tym tygodniu, jednakże przy zbliżaniu się do głównych poziomów wsparcia, najlepiej byłoby gdybyśmy na tym rynku byli kupującymi. Pozostajemy byczo nastawieni dopóki cena utrzymuje się powyżej kluczowego poziomu wsparcia przy 1200.00 i uważnie obserwujemy ten poziom na wypadek sygnału zakupowego z wykresu H1, H4 lub dziennego.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here