Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, GBPJPY, amerykański indeks S&P500 oraz rynek ropy naftowej.


EURUSD

EURUSD stracił w ubiegłym tygodniu sporo gruntu. Zanim jednak do tego doszło, widzieliśmy ostry strzał w górę, a następnie odwrócenie i zakończenie tygodnia na o wiele niższych poziomach. Zauważ na wykresie tygodniowym jak cena przestrzeliła w połowie tygodnia kluczowy opór na poziomie 1.1280, by następnie zawrócić wskazując przy tym na wyraźną kontrolę niedźwiedzi. Cena spoczywa obecnie w okolicach kluczowego wsparcia przy 1.0825 i jeśli zostanie ono przełamane, powinno dojść do dalszej wyprzedaży. Możemy poszukiwać sygnałów sprzedażowych po umocnieniach zarówno na wykresie H1, H4 lub dziennym. Kluczowy opór znajduje się na 1.1125 i jest on również “linią na piasku” dla niedźwiedzi.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie otrzymasz bonus powitalny w wysokości 50 euro.

eurusd-1

GBPUSD

Po ostatnich dobrych wiadomościach dla UK, na parze walutowej GBPUSD widać ponownie siłę i powrót byków. Funt po cofnięciu do wsparcia przy 1.2340 na początku ubiegłego tygodnia wrócił do wzrostów, wskazując tym samym, że byki wciąż utrzymują kontrolę. Spodziewamy się kolejnego ruchu wzrostowego do kluczowego oporu przy 1.2850. Traderzy mogą rozglądać się za sygnałami zakupowymi po osłabieniach, dopóki cena utrzymuje się powyżej poziomu 1.2340. Celować można przy tym w 1.2850 lub trochę niżej.

gbpusd-2

GBPJPY

W ubiegłym tygodniu GBJPY znacznie wzrastał, zamykając się ponad kluczowym poziomem oporu przy 129.00, który obecnie stał się wsparciem. Widzimy potencjał do kontynuacji wzrostów i w nadchodzących dniach możemy szukać okazji zakupowych po jakichkolwiek osłabieniach dopóki cena utrzymuje się ponad poziomem 129.00. Najlepiej jeśli moglibyśmy dokonywać zakupów po cofnięciu i sygnale price action z wykresu H1, H4 lub dziennego, jednak wciąż ponad kluczowym wsparciem przy 129.00.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

gbpjpy


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

S&P500

Spoglądając na dzienny wykres S&P500 poniżej, możemy zauważyć spore bycze odwrócenie jakie miało miejsce po ogłoszeniu wyników wyborów w USA. To bycze odwrócenie wskazuje na to, że smart money bardziej optymistycznie wyceniają przyszłość niż przepowiadane to było przez wielu inwestorów oraz media. Logicznym scenariuszem byłoby tu wykorzystywanie osłabień w nadchodzących dniach w celu dokonania zakupów. Oczekujemy jeszcze możliwości sporych wzrostów, które powinno dać się zaobserwować do końca obecnego roku. Okazji zakupowych szukać można między poziomami 2106.00 oraz 2035.00. Dopóki cena utrzymuje się ponad wsparciem przy 2035.00, rynek byka można uznać za nienaruszony.

sp500-3

Ropa

Na ropie przed wyborami w USA widoczna była wyprzedaż, która została kontynuowana również po ogłoszeniu ich wyniku. Wskazuje to na zdecydowaną kontrolę niedźwiedzi. Cena obecnie zmaga się z przełamaniem kluczowego wsparcia przy 43.00 i jeśli do tego dojdzie, prawdopodobnie zobaczymy kolejny ruch spadkowy. Możemy się zatem rozglądać za umocnieniami i sygnałami sprzedażowymi, najlepiej na wykresie H1, H4 lub dziennym. Dopóki cena znajduje się poniżej 47.70, nasz nastawienie pozostaje niedźwiedzie.

oil-1

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here