Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, USDJPY, rynek ropy naftowej oraz amerykański indeks S&P500.


EURUSD

Eurodolar konsolidował w ubiegłym tygodniu trochę powyżej kluczowego wsparcia przy 1.0520 przed piątkowym wystrzałem wskazującym na to, że byki mogą w obecnym tygodniu wypchnąć cenę wyżej. Kluczowy opór widoczny jest tu między 1.0800 – 1.0875 i prawdopodobnie zobaczymy próbę wspinaczki ceny do tego oporu, by go przetestować przed ponownym spadkiem. Traderzy mogą potencjalnie rozważać krótkoterminowe longi jeśli dojdzie do niewielkiego cofnięcia i pojawi się zakupowy sygnał price action, celując przy tym w poziom 1.0800. Jeśli cena osiągnie wspomniany obszar oporu będziemy mogli rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

USDJPY

W ubiegłym tygodniu na USDJPY cena poruszała się do górnego ograniczenia zakresu przy 115.30 testując ten poziom przed piątkowym odwróceniem w postaci niewielkiego niedźwiedziego pin bara. Ogólnie rynek ten wygląda całkiem byczo po ustanowieniu kilu dołków w obszarze 111.60 – 112.50. W tym tygodniu prawdopodobnie zobaczymy krótkoterminowe cofnięcia, a to może nam dostarczyć okazji zakupowej. Wsparcie na ten tydzień widoczne jest między 112.50 – 113.70 i preferujemy poszukiwanie sygnałów kupna po cofnięciu do tego obszaru.

GBPUSD

W ubiegłym tygodniu na GBPUSD kontynuowana była wyprzedaż po przełamaniu kluczowego poziomu 1.2350. Dopóki znajdujemy się poniżej 1.2350 niedźwiedzie utrzymują kontrolę. Możemy obserwować jakiekolwiek cofnięcia wzrostowe i wypatrywać sygnałów sprzedażowych na wykresie H1, H4 lub dziennym, by dołączyć do trendu spadkowego celując przy tym w obszar wsparcia blisko 1.2000.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Ropa

Na ropie w ubiegłym tygodniu doszło do bardzo dużej wyprzedaży i zamknięcia pod wsparciem przy 49.30. Teraz gdy cenie nie udało się wrócić ponad wsparcie nasze nastawienie zmieniło się na niedźwiedzie i możemy szukać sygnałów sprzedażowych na cofnięciu od oporu. Kluczowym oporem jest teraz przełamane wsparcie blisko 50.70 – 51.00 i jest to idealne miejsce na sprzedaż w tym tygodniu po odpowiednim sygnale.

S&P500

Indeks S&P500 znajduje się w silnym trendzie wzrostowym od miesięcy bez żadnych oznak spowolnienia. W ubiegłym tygodniu doszło do cofnięcia w ramach tego trendu i odbicia na zamknięciu od 21-dniowej EMA. Traderzy wciąż mogą rozglądać się za kupnem krótkoterminowych spadków dopóki cena utrzymuje się ponad kluczowym wsparciem krótkoterminowym blisko 2336 i 2300.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here