Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe GBPUSD, AUDUSD, rynek spot złota oraz indeksy – amerykański indeks S&P500 i australijski SPI200.


GBPUSD

Kurs pary walutowej GBPUSD osuwał się w ubiegłym tygodniu po formacji inside bar jaka utworzyła się w strefie sprzedażowej niedaleko 1.3375 – 1.3540. W tym tygodniu prawdopodobnie cena znowu będzie spadać z obecnych poziomów, a nasze nastawienie pozostaje niedźwiedzie dopóki znajdujemy się pod 1.3540.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie bez depozytu otrzymasz na start 50 euro.

gbpusdv

AUDUSD

Na AUDUSD doszło w piątek do sporej wyprzedaży, natomiast dzień wcześniej uformował się tam niedźwiedzi pin bar. Widzimy tu jeszcze potencjał do spadków i każdy kto nie ma jeszcze pozycji krótkiej może w tym tygodniu rozglądać się za wzrostowymi cofnięciami, które pozwolą na dołączenie do spadkowego momentum.

audusd-2

Złoto

Cena złota odbiła od kluczowego wsparcia przy 1310 – 1300, które od kilku tygodni było przez nas omawiane jako strefa zakupowa do wejścia po sygnale lub na ślepo. Widać również, że wzrost nastąpił po sygnale pin bar z wykresu tygodniowego. Każdy kto nie jest jeszcze w pozycji długiej może w tym tygodniu rozglądać się za osłabieniami, by wejść w longi.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

gold-2


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

S&P500

Mówiliśmy niedawno by rozglądać się za zakupami po osłabieniach do strefy wsparcia przy 2150.00 – 2120.00, jednakże nie pojawił się tam żaden sygnał na potwierdzenie. Mimo dużej, piątkowej wyprzedaży nasze nastawienie wciąż pozostaje bycze i czekamy na sygnał w pobliżu wsparcia przy 2105.00 – 2065.00. Teraz jednak pozostajemy z boku i obserwujemy jak rozwinie się tu akcja cenowa.

sp500-1

SPI200

W ostatnim komentarzu dla indeksu S&P500 byliśmy nastawieni na pozycje krótkie pod kluczowym obszarem oporu przy 5555.00 i mogliśmy widzieć jak cena osunęła się o ponad 200 punktów i znalazła dużo dalej niż na wykresie był nasz obszar docelowy. Nastawienie wciąż pozostaje spadkowe, dopóki znajdujemy się pod 5434.00. Jakiekolwiek wzrostowe cofnięcia mogą być użyte, tak by dołączyć do trendu spadkowego.

spi200

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here