Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, amerykański indeks S&P 500, rynek spot złota oraz ropy naftowej.


EURUSD

Kurs pary walutowej EURUSD konsolidował w ubiegłym tygodniu i zakończył go nieco poniżej oporu przy 1.1100. Zauważ, że fałszywe wybicie / fakey jakie pojawiło się w piątek może doprowadzić do dalszej przeceny w tym tygodniu. Nasze nastawienie pozostaje zatem spadkowe, dopóki cena utrzymuje się pod oporem między 1.1100 – 1.1185.

[pullquote align=”full” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Strategię Niala Fullera  można wypróbować na rachunku w FxPro[/pullquote]

eurusd-1

GBPUSD

Na GBPUSD w czwartek i piątek widzieliśmy jak cena konsolidowała, tworząc przy tym formację inside bar. Jeśli cena wybije się dołem z tej formacji, prawdopodobnie zobaczymy ruch kontynuujący trend spadkowy. Alternatywnie, jeśli cena wybije się górą, być może utworzy się niedźwiedzia formacja fakey lub sygnał sprzedażowy pojawi się wyżej, blisko oporu przy 1.3540.

gbpusd-1

Ropa

Rynek ropy osunął się poniżej poziomu 46.00, co było kontynuacją spadków trwających od kluczowego oporu przy 51.65. Dopóki rynek pozostaje poniżej szczytu przy 51.60, pogląd jest taki, by sprzedawać po umocnieniach i najlepiej gdyby traderzy z wejściem zaczekali na sygnał potwierdzenia z wykresu H4 lub dziennego.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

oil-1


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

Złoto

Złoto jest w bardzo silnym trendzie wzrostowym o czym mówiliśmy w naszych niedawnych komentarzach. Nasze nastawienie wciąż pozostaje bycze na tym rynku i jak widzimy na poniższym wykresie, straty intra-day jakie miały miejsce w piątek zostały odzyskane po spadku do kanału EMA 8/21, co doprowadziło do uformowania się byczego pina bara na wykresie dziennym. Szukamy teraz okazji zakupowej po korekcie do cienia pin bara, zgodnie z ogólnym trendem wzrostowym.

gold-1

S&P 500

Na S&P 500 doszło do wzrostów po byczym pin barze, który uformował się w ostatnią środę trochę powyżej poziomu 2060.00. Cena jest teraz w pobliżu kluczowego oporu długoterminowego, tak więc istnieje szansa, że zobaczymy tu reakcje i będziemy chcieli kupować po cofnięciach do wsparcia. Nasze bycze nastawienie obowiązuje w tym tygodniu do czasu jak cena utrzymuje się powyżej kluczowej strefy wsparcia między 2060.00 – 2040.00.

sp500-1

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here