Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, AUDUSD rynek złota oraz ropy naftowej.


EURUSD

W naszym ostatnim komentarzu odnośnie EURUSD rozglądaliśmy się za zakupami na tym rynku po cofnięciu do kluczowego wsparcia podczas gdy cena znajduje się ponad 1.1660. Widzimy, że cena w minionym tygodniu nieznacznie się cofnęła kończąc go małym sygnałem odwrócenia w postaci pin bara ze wsparcia na 1.1730. Sygnał ten może w tym tygodniu zaprowadzić notowania w górę, ale traderzy powinni mieć na uwadze to, że kluczowe wsparcie wypada w okolicach 1.1660, więc możliwe jest także jeszcze głębsze cofnięcie. Pozostajemy nastawieni byczo ponad poziomem 1.1660 i w tym tygodniu rozważymy wejście w pozycje długie na podstawie sygnału z wykresu 4-godzinnego lub dziennego.

AUDUSD

Jak widzimy na wykresie dziennym AUDUSD poniżej, rynek ten jest w ‘doskonałym’ trendzie spadkowym, w ciągu ostatnich miesięcy i zauważamy tu potencjał do jego kontynuacji, przynajmniej w krótkim terminie. Jesteśmy nastawieni ofensywnie na shorty, o ile notowania utrzymają się pod kluczowym oporem na 0.7640, a zatem traderzy mogą rozglądać się za sprzedażą po umocnieniach w pobliżu lub trochę pod tym poziomem, by dołączyć do trendu spadkowego z obszaru wartości.

Ropa

Ropa w minionym tygodniu doczekała się nieznacznego cofnięcia, jednak rynek ten nadal utrzymuje się w silnym trendzie wzrostowym. Rozglądamy się tu za zakupami po osłabieniach. Pozostajemy nastawieni byczo ponad $ 54.70 i będzie kontynuować obserwacje cofnięć / osłabień w poszukiwaniu sygnałów kupna na wykresie H1, H4 lub dziennym, tak by dołączyć do trendu wzrostowego.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

Złoto

W ostatnich tygodniach omawialiśmy zakres w jakim handlowane było złoto pomiędzy 1260.00 – 1295.00. Wraz ze zbliżaniem się notowań do 1260.00, poziom tem przykuwał naszą uwagę. Widzimy, że w minionym tygodniu cena przełamała ten poziom i zamknęła się pod nim, dając tym samym niedźwiedziom przestrzeń do pchnięcia notowań na niższe poziomy. Zamierzamy sprzedawać na cofnięciach pomiędzy 1260.00 – 1295.00, tak by handlować zgodnie z ostatnim napływem niedźwiedziego momentum.


Chcesz handlować na platformie tradingowej i wykresach preferowanych przez Niala Fullera? - Załóż bezpłatne 60-dniowe konto próbne u brokera FXTRADING.com.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala Fulleratokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na USDJPY 11.12.2017
Następny artykułGuten Morgen DAX 11.12.2017
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here