Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, NZDUSD, amerykański indeks S&P500 oraz rynek spot złota.


EURUSD

EURUSD kontynuował w ubiegłym tygodniu ruch boczny i powoli toczył się w dół. Biorąc pod uwagę wzburzony charakter jaki widać na tym rynku w ostatnich tygodniach, pozostajemy obecnie z boku i czekamy na bardziej oczywiste wskazówki płynące z price action. Jednakże dopóki cena utrzymuje się pod krótkoterminowym oporem przy 1.1300, nasze nastawienie pozostaje bardziej niedźwiedzie.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie otrzymasz bonus powitalny w wysokości 50 euro.

eurusdd

GBPUSD

Na GBPUSD w piątek byliśmy świadkami gigantycznej, 800-pipsowej wyprzedaży. Była ona zgodna ze wszystkimi naszymi komentarzami, gdzie omawialiśmy poszukiwanie okazji sprzedażowych. Zauważ, że od czasu pojawienia się formacji inside bar z 7-go września, cena spadła o około 1500-pips. Cena co prawda odrobiła sporo strat do piątkowego zamknięcia, jednakże nasze nastawienie wciąż pozostaje niedźwiedzie i możemy obserwować umocnienia w celu poszukiwania okazji sprzedażowych.

gbpusd-1

NZDUSD

Od 5-go października kiedy to omawialiśmy naszą strategię sprzedawania pary NZDUSD, ta dalej się osuwała. Wciąż postrzegamy ten rynek jako niedźwiedzi i traderzy mogą rozglądać się za umocnieniami, by wchodzić w pozycje krótkie z celem na wsparciu, niedaleko obszaru 0.6970.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.

nzdusd-1


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

S&P500

Przez ostatnie dwa tygodnie, amerykański indeks S&P500 poruszał się w bardzo wąskiej konsolidacji. To właśnie ze względu na bardzo wąski zakres ruchu jaki ostatnio widzieliśmy, nieuchronnie może dojść do wybicia. Nasze nastawienie pozostaje nieco bardziej bycze z uwagi na długoterminowy trend wzrostowy, dlatego też będziemy poszukiwać sygnałów zakupowych niedaleko 2105.00 lub trochę wyżej, albo też możemy obserwować wybicia w górę ze wspomnianej konsolidacji.

sp500-1

Złoto

Złoto zmieniło się z byczego na niedźwiedzie po silnym osunięciu i przełamaniu kluczowego obszaru wsparcia przy 1310.00 – 1300.00, które działało od kilku miesięcy. Linią na piasku jest teraz poziom 1310.00; poniżej tego poziomu istnieje ryzyko dalszych spadków i traderzy mogą obserwować umocnienia, by wchodzić w pozycje krótkie. Dopóki rynek ten znajduje się poniżej poziomu 1310.00, może się w nadchodzących dniach osuwać po wcześniejszych umocnieniach.

gold-2

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here