Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, AUDUSD, rynek spot złota, ropy naftowej oraz australijski indeks SPI200


EURUSD

Eurodolar w ubiegłym tygodniu wystrzelił w górę po cofnięciu, które miało miejsce na początku tygodnia. Jest to zgodne z tym co omawialiśmy w ubiegłotygodniowym przeglądzie, gdzie była mowa o zakupach tej pary po osłabieniach. Wsparcie pozostaje na 1.1290, natomiast kluczowy obszar obrony przy 1.1118; możemy rozglądać się za osłabieniami w pobliżu tych poziomów, by stać się kupującymi. Ogólnie rzecz biorąc, cena swinguje w górę, w kierunku długoterminowego oporu przy 1.1500 – 1.1600.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

AUDUSD

W ubiegłym tygodniu wspominałem, że główny opór zbliża się na parze walutowej AUDUSD do obszaru przy 0.7770. Cena kierowała się niżej kończąc blisko 0.7600, a więc poziomu, który niedawno w perspektywie krótkoterminowej omawialiśmy jako ważny. Widzimy teraz potencjał do kontynuacji niedźwiedziego ruchu i możemy wypatrywać sygnałów sprzedażowych price action po zwyżkowych cofnięciach, podczas gdy cena pozostaje pod obszarem wyznaczanym przez ubiegłotygodniowe maksima przy 0.7713.

Ropa

Ropa wyprzedawana była w ubiegłym tygodniu z 47.20; poziom ten omawialiśmy w poprzednim komentarzu jako ważny w przypadku okazji do sprzedaży. Traderzy nie posiadający jeszcze shortów mogą wypatrywać możliwości sprzedażowych po jakichkolwiek cofnięciach wzrostowych, podczas gdy cena nadal zawarta jest pod 46.20 – 47.20, tak by stać się sprzedającymi zgodnie z trendem spadkowym.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Na złocie pozostajemy neutralni tak jak omawialiśmy w zeszłym tygodniu. Cena kontynuowała spadki, a obecnie znajduje się przy kluczowej strefie wsparcia na 1180 – 1200.00. Kluczowy opór w ramach tego krótkoterminowego trendu spadkowego wypada na 1240.00. Traderzy mogą wypatrywać okazji do sprzedaży po cofnięciach pod tym oporem. Alternatywnie, jako że zbliżamy się do kluczowych poziomów wsparcia blisko 1180.00 – 1200.00, możemy czekać aż cena osiągnie te poziomy i rozglądać się za zakupami.

SPI 200

W ostatnich tygodniach dyskutowaliśmy o sprzedaży SPI 200, podczas gdy cena zawiera się pod kluczowym oporem przy 5800.00 i jak możemy zobaczyć poniżej, strategia ta opłaciła się traderom, którzy sprzedawali blisko tego poziomu. Podtrzymujemy tę samą analizę co w zeszłym tygodniu; cena pozostaje w przeważającej mierze pod presją poziomu 5800.00, a zatem traderzy nadal mogą rozglądać się za pozycjami krótkimi po jakichkolwiek umocnieniach, podczas gdy handel odbywa się pod tym poziomem. Do czasu pojawienia się silnegi zamknięcia powyżej 5800.00, oczekujemy większych spadków w kierunku poziomu 5600.00

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here