Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, GBPUSD, AUDUSD, rynek spot złota oraz ropy naftowej.


EURUSD

Eurodolar w minionym tygodniu poruszał się w dół, zgodnie z niedawnym momentum spadkowym. Możliwe, że zobaczymy dalsze spadki i test kluczowego wsparcia przy 1.0500, ale w tym momencie chcielibyśmy wyłącznie sprzedawać po wzrostowych cofnięciach i wyraźnym sygnale z price action. Rynek ten znajduje się w konsolidacji, możemy zatem również rozglądać się za sygnałami zakupowymi w pobliżu kluczowego wsparcia przy 1.0500.

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w XM, gdzie bez depozytu odbierzesz premię w wysokości 30 USD.

AUDUSD

Na AUDUSD zniesiony został cały ruch do 0.7500, a para spoczywa dokładnie na tym poziomie. Zauważ, że w ostatnim czasie nastąpiło tu odbicie i poziom wsparcia był poziomem zakupowym, a historia może się w tym miejscu powtórzyć. Obecnie jest jednak za wcześnie by o tym mówić bez sygnału price action z wykresu dziennego. Zależnie od tego jak rozwinie się akcja cenowa na 0.7500 możemy rozglądać się za wejściem w longi z 0.7500 lub jeśli cena zamknie się pod tym poziomem, poszukiwać sygnałów sprzedaży.

Ropa

Ropa w minionym tygodniu wystrzeliła w górę, a jej cena z łatwością przebiła się przez kluczowy obszar oporu blisko 49.80 – 51.20. Ponadto wybity został szczyt niedźwiedziego pin bara jaki uformował się minioną środę. Sugeruje to wyraźną kontrolę byków w obecnej chwili i dlatego w tym tygodniu możemy poszukiwać sygnałów kupna na cofnięciach do wsparcia przy 49.80 – 50.70.

Zapraszamy również na forum Comparic, gdzie znajdziesz tłumaczenia lekcji udzielanych przez Niala Fullera.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Złoto

Złoto doświadczyło bardzo gwałtownego wzrostu odkąd odbiło od kluczowego wsparcia przy $1200.00; Poziom ten obserwowaliśmy w poszukiwaniu okazji zakupowych, co było już omawiane w jednym z komentarzy w lutym br. Nasze spojrzenie pozostaje tu podobne; widzimy wsparcie przy $1220.00 – $1200.00 jako kluczową strefę kupna i „linię na piasku” dla kupujących / byków, tak więc czekamy i postaramy się kupić po cofnięciu do tej strefy wsparcia zarówno po sygnale z price action lub na ślepo. W piątek doszło do sporego odwrócenie w wyniku czego na wykresie dziennym utworzył się niedźwiedzi pin bar. Możliwe, że w tym tygodniu zobaczymy nieznaczne cofnięcie, które da nam możliwość kupna blisko wsparcia.

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here