Naga MarketsPrzed nami nie tylko nowy tydzień, ale i jednocześnie nowy miesiąc. Wakacje dobiegły końca – co niektórzy muszą wracać do szkoły, inni natomiast przed komputery by ponownie zająć się tradingiem. Powoli powinniśmy wychodzić z okresu letniej, obniżonej aktywności tradingowej co może generować ciekawe ruchy i potencjalne możliwości zagrań.

W dzisiejszej prognozie rynkowej Niala Fullera cztery propozycje – EUR/USD, AUD/USD, USD/CAD oraz złoto.EUR/USD – niedźwiedzi trend nabiera tempa

Euro do dolara amerykańskiego straciło sporo gruntu pod nogami w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy – co wyraźnie widać na wykresie miesięcznym. Nie ma żadnych znaków sugerujących, że najświeższy niedźwiedzi trend może zostać przerwany w najbliższym czasie. W kolejnych dniach i tygodniach powinniśmy więc handlować z godnie z jego kierunkiem.

Warto obserwować wykresy dzienne oraz czterogodzinne  w poszukiwaniu opcji sprzedażowych z Price Action – najlepiej w okolicach ważnych punktów oporu. Koniecznie śledźmy również kluczowe poziomy wsparcia widoczne na wykresie miesięcznym – w okolicach 1.2750 i niżej na 1.2050. Jeżeli spadkowy trend się utrzyma, wtedy powinniśmy spodziewać się ich testów w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

eurusd158

AUD/USD – para blokowana przez opór             

W jednym z ostatnich komentarzy Niala, poruszany był temat ślepego wejścia w okolicach 0.9374, kiedy cena w zeszłym tygodniu znalazła się na tym poziomie. W tym tygodniu – jeżeli Aussie nadal będzie blokowane przez wsparcie w strefie 0.9374-09400 na wykresie dziennym, wtedy powinniśmy spodziewać się spadków ceny.

audusd164

USD/CAD – zakupowy fakey pin-bar na Loonie

Loonie wypełnił 50% zniesienia zeszłotygodniowych ruchów wzrostowych, formując fakey pin-bar na koniec tygodnia (sygnał zakupowy), pokazujący odrzucenie poziomu 50% zniesienia oraz znajdującego się w tej okolicy poziomy wsparcia (1.0820). Jeżeli cena utrzyma się powyżej strefy 1.0820-1.0810 w tym tygodniu, wtedy możemy spodziewać się ruchów wzrostowych i powrotu do trendu wzrostowego.

invest

Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Handlowcy mogą rozważać wejście w momencie, gdy cena zejdzie w okolice 50% piątkowego pin-baru.

usdcad3

Gold – spadkowe predyspozycje złota?

W ostatnich komentarzach dotyczących pary XAU/USD dyskutowaliśmy o potencjalnych szansach kontynuacji spadków – ich powodem miał być pin-bar zaznaczony na wykresie. W zeszłym tygodniu obserwowaliśmy delikatnie odwrócenie ceny w kierunku północnym. W drugiej części tygodnia XAU notuje osunięcie i w piątek tworzy formację świecową inside bar. Jeżeli w przeciągu najbliższych dni cena zejdzie niżej, wtedy możemy spodziewać się kolejnego ruchy spadkowego. Krótkoterminowy opór znajduje się na 1270USD, natomiast kluczowy opór na 1240USD.

gold51Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here