Naga MarketsPrzed nami nie tylko nowy tydzień, ale i jednocześnie nowy miesiąc. Wakacje dobiegły końca – co niektórzy muszą wracać do szkoły, inni natomiast przed komputery by ponownie zająć się tradingiem. Powoli powinniśmy wychodzić z okresu letniej, obniżonej aktywności tradingowej co może generować ciekawe ruchy i potencjalne możliwości zagrań.

W dzisiejszej prognozie rynkowej Niala Fullera cztery propozycje – EUR/USD, AUD/USD, USD/CAD oraz złoto.

EUR/USD – niedźwiedzi trend nabiera tempa

Euro do dolara amerykańskiego straciło sporo gruntu pod nogami w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy – co wyraźnie widać na wykresie miesięcznym. Nie ma żadnych znaków sugerujących, że najświeższy niedźwiedzi trend może zostać przerwany w najbliższym czasie. W kolejnych dniach i tygodniach powinniśmy więc handlować z godnie z jego kierunkiem.

Warto obserwować wykresy dzienne oraz czterogodzinne  w poszukiwaniu opcji sprzedażowych z Price Action – najlepiej w okolicach ważnych punktów oporu. Koniecznie śledźmy również kluczowe poziomy wsparcia widoczne na wykresie miesięcznym – w okolicach 1.2750 i niżej na 1.2050. Jeżeli spadkowy trend się utrzyma, wtedy powinniśmy spodziewać się ich testów w najbliższych tygodniach lub miesiącach.

eurusd158

AUD/USD – para blokowana przez opór             

W jednym z ostatnich komentarzy Niala, poruszany był temat ślepego wejścia w okolicach 0.9374, kiedy cena w zeszłym tygodniu znalazła się na tym poziomie. W tym tygodniu – jeżeli Aussie nadal będzie blokowane przez wsparcie w strefie 0.9374-09400 na wykresie dziennym, wtedy powinniśmy spodziewać się spadków ceny.

audusd164

USD/CAD – zakupowy fakey pin-bar na Loonie

Loonie wypełnił 50% zniesienia zeszłotygodniowych ruchów wzrostowych, formując fakey pin-bar na koniec tygodnia (sygnał zakupowy), pokazujący odrzucenie poziomu 50% zniesienia oraz znajdującego się w tej okolicy poziomy wsparcia (1.0820). Jeżeli cena utrzyma się powyżej strefy 1.0820-1.0810 w tym tygodniu, wtedy możemy spodziewać się ruchów wzrostowych i powrotu do trendu wzrostowego.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Handlowcy mogą rozważać wejście w momencie, gdy cena zejdzie w okolice 50% piątkowego pin-baru.

usdcad3

Gold – spadkowe predyspozycje złota?

W ostatnich komentarzach dotyczących pary XAU/USD dyskutowaliśmy o potencjalnych szansach kontynuacji spadków – ich powodem miał być pin-bar zaznaczony na wykresie. W zeszłym tygodniu obserwowaliśmy delikatnie odwrócenie ceny w kierunku północnym. W drugiej części tygodnia XAU notuje osunięcie i w piątek tworzy formację świecową inside bar. Jeżeli w przeciągu najbliższych dni cena zejdzie niżej, wtedy możemy spodziewać się kolejnego ruchy spadkowego. Krótkoterminowy opór znajduje się na 1270USD, natomiast kluczowy opór na 1240USD.

gold51Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here