Naga Marketsnial fullerArtykuł zawiera analizę Niala Fullera pod kątem techniki price action. Walory, którym się przygląda to pary walutowe EURUSD, AUDUSD, USDJPY, amerykański indeks S&P500, oraz rynek ropy naftowej.


EURUSD

Eurodolar w zeszłym tygodniu przesuwał się w górę, aby zakończyć rajd na kluczowym oporze w okolicach 1.1180. Nadal jest zbyt wcześnie, aby określić czy cena będzie konsolidowała w tym miejscu czy też kontynuowała ruch w kierunku 1.1400.

Obie strony rynku – podażowa i popytowa – mogą zapewnić okazje handlowe w kolejnych dniach sesyjnych. Jak zwykle jednak czekamy na konkretny sygnał z Price Action potwierdzający wejście. W przypadku EUR/USD w tym momencie znajdujemy się w trybie „pospiesz się i poczekaj”

Strategię Niala Fullera możesz wypróbować na rachunku w RoboForex, gdzie bez depozytu otrzymasz na start 50 euro.

eurusd

AUDUSD

Nial Fuller nadal jest nastawiony byczo do Aussie – para utrzymuje się bowiem nad kluczowym wsparciem 0.7320. Ostatnie kilka tygodni pozwoliło uformować nową bazę na 0.7420, która również w krótkim terminie powinna wspierać kupujących.

Rozpoczynający się tydzień upłynie pod hasłem wykorzystywania korekt spadkowych do otwierania długich pozycji. Potencjał aprecjacyjny może wypchać AUD/USD nawet w okolice 0.765 lub 0.7830. Należy jednocześnie pamiętać o wtorkowym posiedzeniu RBA, które przyniesie dodatkową zmienność.

audusd

USDJPY

Zeszłotygodniowa wyprzedaż Ninjy, przed którą widzieliśmy niedźwiedzie odwrócenie pozwoliła na wyraźne umocnienie japońskiego jena. Cały czas istnieje potencjalna szansa pogłębienia tychże osunięć w rozpoczynającym się tygodniu.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Traderzy będą liczyli przede wszystkim na korekty wzrostowe, jako okazję do zagrywania shortów na korzystniejszych poziomach. Dopóki cena znajduje się pod 106.50 to południe pozostaje jedynym słusznym kierunkiem.

usdjpy

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ NA FORUM COMPARIC, GDZIE ZNAJDZIESZ TŁUMACZENIA LEKCJI UDZIELANYCH PRZEZ NIALA FULLERA.

S&P500

Amerykański indeks w minionym tygodniu konsolidował w okolicach dotychczasowych szczytów – warto zwrócić uwagę na konfluencję byczych pin barów, które rozrysował wykres dzienny. Chociaż od strony technicznej wygląda to niezwykle ciekawie, to wykres cały czas może się osunąć, co pozwoliło wchodzić w longi na jeszcze korzystniejszych poziomach.

Nial Fuller przemawia za bardziej konserwatywnymi strategami wejścia, w związku z tym poczeka na korektę do 2120.00 zanim otworzy długą pozycję. Dopóki cena utrzymuje się nad tymże kluczowym wsparciem rozważamy jedynie longi.

sp500

Ropa

Przy tak silnym momentum tradingowym nakierowanym spadkowo w przypadku rynku ropy WTI, agresywne zejście w dół może zepchać nas w okolice kluczowych wsparć 35.59 aż do 37.50. Zdaniem Fullera dopiero po takich osunięciach będziemy mogli spodziewać się wzrostowego uwolnienia.

Rozpoczynający się tydzień przynosi dwa ciekawe scenariusze – sprzedaż jakichkolwiek umocnień pod oporem 44-46 lub kupowanie na ekstremach strefy wsparcia licząc na „odbicie martwego kota” w kolejnych kilku tygodniach.

oil

Wcześniejsze komentarze i analizy znajdziesz w tym miejscu: Analizy Niala FulleraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here