Naga MarketsNial Fuller's Price ActionZapraszamy Was na cotygodniową, poniedziałkową dawkę Niala Fullera. Australijski guru Price Action na początku każdego tygodnia prezentuje nam spojrzenie na najciekawsze jego zdaniem setupy, które warto obserwować lub grać w ujęciu short-term. Dzisiaj Nial ma dla nas aż cztery pary walutowe – EUR/USD, AUD, USD, USD/JPY oraz XAU/USD.

Niala Fullera na łamach naszego portalu możecie znaleźć teraz częściej niż tylko raz w tygodniu. Serdecznie zapraszamy do lektury i śledzenia kolejnych analiz guru Price Action!


EUR/USD – Edek zbliża się do strefy wsparcia

eurusd173

Euro do dolara amerykańskiego kontynuowało w piątek swoje spadki i przebiło się poniżej kluczowego wsparcia na 1.2500 – ostatecznie zamykając jednak na 1.2521. W tym tygodniu obserwujemy uważnie strefę i czekamy jak cena na nią zareaguje. Jeżeli skończy się to odbiciem wtedy będzie to okazja do otwarcia krótkiej pozycji i dołączenia do trendu spadkowego z wyższych poziomów.

AUD/USD – Aussie nadal blokowany przez opór 0.8900

audusd183

Tygodniowy wykres AUD/USD pokazuje nam rynek, na którym cenę skutecznie blokuje kluczowy opór na 0.8900 (od ostatnich czterech tygodni). Ostatnia świeca weekly pokazuje natomiast, że para utworzyła formację pin bar + fakey bar – w momencie gdy cena po raz kolejny odrzuciła strefę 0.8900.

Istnieje szansa, że cena zawróci ponownie i znajdzie się w okolicach dolnego ograniczenia ostatniego zakresu handlowego (0.8650) – ogólny trend cały czas jest bowiem spadkowy. Jakiekolwiek ruchy wzrostowe i przebicie powyżej 0.8900 będą jednak byczym sygnałem i mogą pociągnąć korektę jeszcze wyżej.

USD/JPY – najwyższe poziomy od 2007

usdjpy91


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Dolar amerykański do japońskiego jena przesuwał się agresywnie w zeszły piątek i zatrzymał ostatecznie na poziomach notowanych ostatnio pod koniec 2007 roku. Wszystko za sprawą decyzji BoJ, która zszokowała cały rynek. Bank of Japan zdecydował się na agresywne poszerzenie swojego programu stymulującego gospodarkę – podsyciło to jedynie ogień w i tak „gorącym” już, byczym trendzie na parze.

Para dała sporo zarobić w zeszłym tygodniu. To jednak nie koniec. Jakiekolwiek odwroty w stronę warstwy wsparcia tworzonej przez 8/21-dniowe EMA lub horyzontalne poziomy wsparcia powinny być obserwowane – mogą dać bowiem wiele okazji ponownego włączenia się w trend wzrostowy.

Złoto – ponowne aktywacja trendu spadkowego?

goldw1

W zeszły piątek rynek złota zdecydowanie się osunął, co mogło być konsekwencją uformowania się na wykresie W1 świecy sygnalnej pin-bar. Cena nie tylko przetestowała kluczowe wsparcie na 1180.00, ale dodatkowo przebiła i zamknęła się poniżej niego – koniec zeszłego tygodnia z pewnością należał do niedźwiedzi.

Momentum jak i sam trend są silnie podażowe. W tym tygodniu warto jednak liczyć na jakiekolwiek odwrócenie w górę – będące odreagowaniem silnych osunięć. Wcześniejsze wsparcia, działające obecnie jako opory sprawdzą się świetnie jako poziomy poszukiwania sygnałów sprzedażowych. Wchodząc short po korektach damy sobie szansę dołączenia do trendu spadkowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here